Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Konstrukcja

Panasonic Lumix G X VARIO 35-100 mm f/2.8 POWER O.I.S. to uniwersalny jasny zoom do systemu Mikro 4/3. Obiektyw daje bardzo wszechstronny zakres ogniskowych, który po przeliczeniu dla pełnej klatki odpowiada 70-200 mm. Poza tym do dyspozycji mamy bardzo dobrą jasność - f/2.8 co pozwoli na zabawę z niedużą głębią ostrości. Zapraszamy do lektury naszego testu.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

5 Wrzesień 2013
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

3. Konstrukcja

Uszczelnione body kryje 18 elementów ustawionych w 13 grup, 7-listkową przysłonę, a także optyczną stabilizację obrazu. Minimalna odległość ostrzenia to 85 centymetrów, co przekłada się na powiększenie 0,1x. Panasonic chwali się zastosowaniem powłok Nano Surface Coating, które mają ograniczać zjawisko występowania flar i blików.

Konstrukcja optyczna obiektywu Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 to aż 18 elementów ułożonych w 13 grupach. Producent zastosował 2 soczewki ze szkła ED oraz soczewkę ze szkła niskodyspersyjnego UED (Ultra Extra-Low Dispersion). Powierzchnie soczewek są pokryte powłokami nanokrystalicznymi, a korpus jest uszczelniony. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,85 metra.

Obiektyw wyposażono oczywiście w metalowy bagnet, który jest dobrze oznaczony i uszczelniony. Z mocowaniem do aparatu nie mamy najmniejszego problemu.

Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 jest bardzo dobrze wykonany. Elementy konstrukcji ściśle do siebie przylegają. Pierścienie działają z odpowiednim skokiem i oporem. Jedyne delikatne zastrzeżenia mamy do koloru obudowy, która delikatnie wpada w fiolet, a takiego odcienia nie ma żaden z aparatów w systemie Mikro 4/3.

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - test obiektywu
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - test obiektywu
Najnowszy reporterski, wysokiej klasy obiektyw 35 mm firmy Sony walczy o miano najlepszego obiektywu tego typu w świecie bezlusterkowców. Sprawdzamy czy pod względem...
11
4
Viltrox 85 mm f/1.8 STM ED IF z mocowaniem Nikon Z  - pierwsze testy i zdjęcia przykładowe
Viltrox 85 mm f/1.8 STM ED IF z mocowaniem Nikon Z - pierwsze testy i zdjęcia przykładowe
To budżetowy obiektyw z AF do bezlusterkowców Nikon Z. Jest dużo tańszy od systemowego odpowiednika, ale czy jego możliwości wystarczą, by sprostać wymaganiom miłośników portretowych ujęć?
51
0
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski
Bardzo użyteczny zakres, stałe światło f/2.8, stabilizacja, a do tego całkiem kompaktowa budowa i rozsądna cena - jak ten ciekawy zoom do bezlusterkowców APS-C Sony...
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)