Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC - test

Koreański producent nie zwalnia tempa i wypuszcza na rynek kolejną bardzo ciekawą propozycję - obiektyw Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie zajmują się profesjonalnie fotografią architektury będą mogli spróbwać swoich sił z tego typu konstrukcją za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
Samyangowi nie można odmówić odwagi. Producent po raz kolejny zaskoczył pasjonatów fotografii prezentując obiektyw typu tilt-shift. Po bardzo interesujących pod kątem ceny oraz parametrów 24mm, 35mm i 85mm f/1.4 można się było zastanawiać czym Koreańczycy mogą nas zaskoczyć. I trzeba przyznać, że po raz kolejny im się udało. Do tej pory jeżeli chcieliśmy skorzystać z tej specjalnej optyki musieliśmy wyłożyć przynajmniej 5600zł w Canonie na obiektyw Canon Shift TS-E 90mm f/2.8 lub 7000zł w Nikonie za Nikkora 85mm f/2.8D PC-E. Ewentualnie mogliśmy skorzystać z raczej zabawkowej optyki jaką są produkty Lensbaby.Jak widać Samyang ma szanse zawojować ten rynek. Pytanie tylko czy w dość okazyjnej cenie koreański producent będzie w stanie skonstruować skomplikowaną i precyzyjną mechanikę, jaka jest wymagana w przypadku tego typu konstrukcji. I jak Samyang poradzi sobie z optyką, która w przypadku tego typu obiektywów musi być najwyższej klasy.

Aparat był testowany na aparacie Canon EOS 5D mark III na standardowych ustawieniach aparatu.


Test został podzielony na następujące części:
1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Konstrukcja
4. Ustawianie ostrości
5. Stabilizacja
6. Rozdzielczość RAW
7. Rozdzielczość JPEG
8. Rozmycie
9. Aberracja chromatyczna
10. Dystorsja
11. Winietowanie
12. Odblaski
13. Podsumowanie
14. Przykładowe zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0