Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC - test

Koreański producent nie zwalnia tempa i wypuszcza na rynek kolejną bardzo ciekawą propozycję - obiektyw Samyang T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC. Dzięki temu użytkownicy, którzy nie zajmują się profesjonalnie fotografią architektury będą mogli spróbwać swoich sił z tego typu konstrukcją za zdecydowanie mniejsze pieniądze.
0
Patryk Wiśniewski
26 Kwiecień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Samyangowi nie można odmówić odwagi. Producent po raz kolejny zaskoczył pasjonatów fotografii prezentując obiektyw typu tilt-shift. Po bardzo interesujących pod kątem ceny oraz parametrów 24mm, 35mm i 85mm f/1.4 można się było zastanawiać czym Koreańczycy mogą nas zaskoczyć. I trzeba przyznać, że po raz kolejny im się udało. Do tej pory jeżeli chcieliśmy skorzystać z tej specjalnej optyki musieliśmy wyłożyć przynajmniej 5600zł w Canonie na obiektyw Canon Shift TS-E 90mm f/2.8 lub 7000zł w Nikonie za Nikkora 85mm f/2.8D PC-E. Ewentualnie mogliśmy skorzystać z raczej zabawkowej optyki jaką są produkty Lensbaby.Jak widać Samyang ma szanse zawojować ten rynek. Pytanie tylko czy w dość okazyjnej cenie koreański producent będzie w stanie skonstruować skomplikowaną i precyzyjną mechanikę, jaka jest wymagana w przypadku tego typu konstrukcji. I jak Samyang poradzi sobie z optyką, która w przypadku tego typu obiektywów musi być najwyższej klasy.

Aparat był testowany na aparacie Canon EOS 5D mark III na standardowych ustawieniach aparatu.


Test został podzielony na następujące części:
1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Konstrukcja
4. Ustawianie ostrości
5. Stabilizacja
6. Rozdzielczość RAW
7. Rozdzielczość JPEG
8. Rozmycie
9. Aberracja chromatyczna
10. Dystorsja
11. Winietowanie
12. Odblaski
13. Podsumowanie
14. Przykładowe zdjęcia do pobrania

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)