Samynag 12mm f/2 NCS CS

Autor: Patryk Wiśniewski

21 Marzec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Samynag 12mm f/2 NCS CS to najnowszy obiektyw koreańskiego producenta, który jest dedykowany do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Producent chwali się, że obiektyw został zaprojektowany z myślą o matrycach o dużej gęstości megapikseli.
Samynag 12mm f/2 NCS CS

Koreański producent zaprezentował nowy obiektyw - tym razem dedykowany do bezlusterkowców wyposażonych w matrycę APS-C, ale będzie także dostępny dla użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie. Samynag 12mm f/2 NCS CS oferuje szerokie pole widzenia wynoszące 98,9 stopni oraz prostoliniowe odwzorowanie obrazu. Dzięki dużemu otworowi względnemu f/2 obiektyw sprawdzi się podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.

Samynag 12mm f/2 NCS CS

Na konstrukcję optyczną obiektywu składa się 12 elementów podzielonych na 10 grup, wśród których znajduje się jedna soczewka asferyczna ASP oraz jedna soczewka asferyczna hybrydowa H-ASP. Użyto w nim również trzy soczewki ze szkła ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Obiektyw Samyang 12 mm NCS CS jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem tej firmy. Posiada zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną oraz mocowanie filtrowe o średnicy 67 mm. Waży około 245 g.

W tym momencie nie znamy ceny oraz dostępności obiektywu.

Samynag 12mm f/2 NCS CS
NazwaSamynag 12mm f/2 NCS CS
Typstałoogniskowy obiektyw szerokokątny
Konstrukcja12 soczewek w 10 grupach w tym dwie asferyczne
Stabilizacja obrazund.
Autofokusnd.
Ogniskowa12mm (ewkiwalent 18mm)
Otwór maksymalnyf/2
Dystans min.0,2m
Kąt98,9 stopni
Przesłona6 listków
Mocowanie
  • Canon EF-M
  • Fujifilm XF
  • Samsung NX
  • Sony E
  • MFT
Filtr67mm
Osłonatak, w komplecie
Wymiary72,5 x 59,1mm
Waga245 g
Artykuł na FotopolisSamynag 12mm f/2 NCS CS

Informacja prasowa producenta

Nowy Samyang 12 mm 1:2.0 NCS CS

Kraków, 21 marca 2014 r. - Samyang wprowadza do swojej oferty nowy, szerokokątny obiektyw 12mm NCS CS, zaprojektowany dla aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C.

Wraz z pojawieniem się na rynku, obiektyw Samyang 12 mm 1:2.0 NCS CS wypełnia lukę wśród obiektywów przeznaczonych do aparatów bezlusterkowych z formatem APS-C o tak dużym kącie widzenia i jasności. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach wyposażonych w matrycę o dużej rozdzielczości (powyżej 24 mln pikseli). Firma Samyang Optics przyzwyczaiła użytkowników swojej optyki do świetnej jakości w przystępnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku obiektywu 12 mm 1:2.0 NCS CS, który pod względem parametrów i możliwości z powodzeniem może konkurować z najlepszymi szerokokątnymi konstrukcjami stało- i zmiennogniskowymi dostępnymi na rynku.

Samyang 12 mm 1:2.0 NCS CS oferuje szerokie pole widzenia wynoszące 98.9 stopnia oraz prostoliniowe odwzorowanie obrazu. Dzięki dużemu otworowi względnemu f/2.0 obiektyw sprawdzi się podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych. Na konstrukcję optyczną obiektywu składa się 12 elementów podzielonych na 10 grup, wśród których znajduje się jedna soczewka asferyczna ASP oraz jedna soczewka asferyczna hybrydowa H-ASP. Użyto w nim również trzy soczewki ze szkła ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Obiektyw 12 mm NCS CS jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem firmowanym logotypem Samyang.

Samyang 12 mm 1:2.0 NCS CS jest kolejnym, po Samyang 10 mm, obiektywem w którym zastosowano nanokrystaliczną powłokę antyrefleksyjną. Tym razem jednak powłoka NCS pokrywa dwie soczewki. Charakteryzuje się ona mniejszym współczynnikiem odbicia niż powłoki (U)MC, a sam proces jej nakładania zapewnia lepsze dopasowanie do struktury powierzchni soczewki. Korzyści wynikające z zastosowania powłoki nanokrystalicznej to przede wszystkim: znacznie lepsza transmisja światła, większa odporność na odblaski oraz wyższy kontrast, co pozytywnie wpływa na rozdzielczość optyczną obiektywu.

Samyang 12mm 1:2.0 NCS CS to idealny obiektyw do fotografii krajobrazu. Doskonale nadaje się również do fotografii wnętrz, architektury czy astrofotografii. Obiektyw posiada zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną oraz mocowanie filtrowe o średnicy 67 mm. Niewielka waga (245 g) i poręczne gabaryty sprawiają, że obiektyw niemal idealnie pasuje do koncepcji aparatów bezlusterkowych, charakteryzujących się mniejszymi wymiarami. Po podłączeniu do aparatów z matrycą APS-C, oferuje pole widzenia odpowiadające obiektywowi małoobrazkowemu o ogniskowej 18 mm, co w zestawieniu ze światłem 2.0, sprawa, że jest to niemal doskonałe uzupełnienie aparatu niepełnoklatkowego.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)