Samyang 50 mm f/1,4 AS UMC

Samyang 50 mm f/1,4 AS UMC
W ofercie koreańskiej firmy Samyang pojawił się nowy obiektyw - Samyang 50 mm f/1,4 AS UMC. Producent zapowiada, że równocześnie pojawi się jego odpowiednik filmowy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Firma Samyang zapowiedziała obiektyw Samyang 50 mm f/1,4 AS UMC. Równolegle na rynek trafi wersja filmowa 50 mm T1.5 AS UMC. Jasna stałka kryje pełną klatkę. Jej konstrukcja optyczna obejmuje 9 soczewek ustawionych w 6 grup (w tym jedna soczewka asferyczna oraz jedna hybrydowa asferyczna), a także 8-listkową przysłonę. Dla uzyskania lepszego kontrastu soczewki zostały pokryte wielowarstwowymi powłokami UMC. Minimalna odległość ostrzenia to 45 centymetrów. Mocowanie filtrów ma rozmiar 77 milimetrów.

Na razie nie znamy cen nowych obiektywów. Dokładne informacje na temat wymiarów, wagi, kątów widzenia itp. dla każdej z wersji z osobna można znaleźć w tabelce zamieszczonej w galerii zdjęć.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12