Leica Summarit-M - nowa generacja obiektywów

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Wrzesień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Photokina 2014 Ukazała się nowa generacja obiektywów Leiki Summarit-M o ogniskowych: 35, 50, 75 oraz 90 mm, charakteryzujących się światłem f/2.4.
Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Leica prezentuje nową generację obiektywów Leica Summarit-M. Nowe szkła, o jasności f/2.4 mają oferować lepsze niż do tej pory osiągi oraz nowe wzornictwo. Zakres dostępnych ogniskowych rodziny Leica Summarit-M pozostaje taki sam: 35, 50, 75 oraz 90 mm. Po raz pierwszy dostępne są one w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym anodowanym.

Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem 35mm w całym dalmierzowym systemie M. Jako jedyny posiada także soczewkę asferyczną.

Szkło Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 charakteryzuje się niewielkim ciężarem oraz łatwością obsługi. Jego kąt widzenia odpowiada polu widzenia ludzkiego oka, dzięki czemu oferuje naturalną perspektywę oraz proporcje.

Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 to najmniejszy obiektyw o ogniskowej 75 mm w całym M-Systemie. W porównaniu z poprzednikiem, skrócono minimalną odległość ogniskowania do 0,7 metra.

Teleobiektyw Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 charakteryzuje się wyjątkową optyczną i mechaniczną jakością. Najkrótszy dystans ogniskowania został zredukowany do 0,9 metra.

75 oraz 90 mm Leica Summarit-M] będzie dostępny u autoryzowanych dilerów Leiki od września, a 35 oraz 50 mm od października 2014 w cenach:

Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH - 7750 zł

Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 - 6690 zł

Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 - 7330 zł

Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 - 8200 zł

Obiektywy są sprzedawane w komplecie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz dekielkiem.

Informacja prasowa producenta

Nowa generacja Obiektywów Leica Summarit-M – lepsze osiągi, nowe wzronictwo

Leica Camera AG przedstawia nową generację obiektywów Leica Summarit-M.
W porównaniu z poprzednimi modelami, nowe obiektywy z maksymalnym otworem przysłony f/2.4 oferują lepsze osiągi oraz nowe wzornictwo. Zakres dostępnych ogniskowych rodziny Leica Summarit-M pozostaje taki sam: 35, 50, 75 oraz 90 mm. Po raz pierwszy dostępne są one w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym anodowanym.

Wyprodukowane przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, obiektywy Leica Summarit M dostarczają wyjątkowej jakości obrazowania we wszystkich sytuacjach fotograficznych. Tak jak w przypadku wszystkich obiektywów Leiki, również najnowsze Summarity są zaprojektowane i skonstruowane przez specjalistów, którzy tworząc je wykorzystali kilkudziesięcioletnie doświadczenie z dziedziny optyki i mechaniki.

Trwałość obiektywów Leiki liczy się w dziesiątkach lat. Jest to możliwie dzięki ręcznej produkcji w niemieckich zakładach przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych na świecie materiałów. Wszystko to odbywa się w ekstremalnie wyśrubowanych reżimach jakościowych. Zestawienie najnowszej technologii z ogromnym doświadczeniem owocuje najwyższą jakością zarówno wykonania jak i efektów zdjęciowych uzyskiwanych dzięki tym szkłom.
Tradycyjnie charakterystyczną cechą serii Summarit jest idealne połączenie niewielkich rozmiarów i niskiej masy z jasnością i jakością optyczną.

Uniwersalny obiektyw Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH. jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem 35mm w całym dalmierzowym systemie M. Jako jedyny z nowej rodziny posiada soczewkę asferyczną.

Wysoka wydajność, niewielki ciężar, łatwość obsługi sprawiają, że Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 jest wyjątkowo wszechstronnym obiektywem. Jego kąt widzenia odpowiada polu widzenia ludzkiego oka – dzięki temu oferuje niesamowicie neutralną i naturalną perspektywę oraz proporcje. Dostarcza kontrastowych zdjęć o znakomitej plastyce obrazu i jest znakomicie skorygowany pod kątem odwzorowania barw.

Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 to zdecydowanie najmniejszy obiektyw o ogniskowej 75 w całym M-Systemie. Osiąga wyjątkową jakość obrazowania. W porównaniu z poprzednikiem, skrócono minimalną odległość ognbiskowania do 0,7 metra.
Wystarczy że posiadamy tę siedemdziesiątkę piątkę oraz Summarita 35 mm i już jesteśmy przygotowani eksplorowania fascynującego świata kreatywnych kompozycji.

Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 zamyka rodzinę obiektywów Summarit-M będąc niesamowicie wszechstronnym tele-obiektywem. Ten kompaktowy obiektyw idealnie leży w dłoni i charakteryzuje się wyjątkową optyczną i mechaniczną jakością. Najkrótszy dystans ogniskowania został zredukowany do 0.9 metra.

75 oraz 90 mm Leica Summarit-M będzie dostępny u autoryzowanych dilerów Leiki od września, a 35 oraz 50 mm od października.
W cenach:
Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH – 7750
Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 – 6690
Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 - 7330
Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 - 8200


Obiektywy są sprzedawane w komplecie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz dekielkiem.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
1
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
13
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)