Leica Summarit-M - nowa generacja obiektywów

0
Marcin Grabowiecki
16 Wrzesień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2014 Ukazała się nowa generacja obiektywów Leiki Summarit-M o ogniskowych: 35, 50, 75 oraz 90 mm, charakteryzujących się światłem f/2.4.
Zobacz wszystkie zdjęcia (16)


Leica prezentuje nową generację obiektywów Leica Summarit-M. Nowe szkła, o jasności f/2.4 mają oferować lepsze niż do tej pory osiągi oraz nowe wzornictwo. Zakres dostępnych ogniskowych rodziny Leica Summarit-M pozostaje taki sam: 35, 50, 75 oraz 90 mm. Po raz pierwszy dostępne są one w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym anodowanym.

Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem 35mm w całym dalmierzowym systemie M. Jako jedyny posiada także soczewkę asferyczną.

Szkło Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 charakteryzuje się niewielkim ciężarem oraz łatwością obsługi. Jego kąt widzenia odpowiada polu widzenia ludzkiego oka, dzięki czemu oferuje naturalną perspektywę oraz proporcje.

Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 to najmniejszy obiektyw o ogniskowej 75 mm w całym M-Systemie. W porównaniu z poprzednikiem, skrócono minimalną odległość ogniskowania do 0,7 metra.

Teleobiektyw Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 charakteryzuje się wyjątkową optyczną i mechaniczną jakością. Najkrótszy dystans ogniskowania został zredukowany do 0,9 metra.

75 oraz 90 mm Leica Summarit-M] będzie dostępny u autoryzowanych dilerów Leiki od września, a 35 oraz 50 mm od października 2014 w cenach:

Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH - 7750 zł
Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 - 6690 zł
Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 - 7330 zł
Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 - 8200 zł

Obiektywy są sprzedawane w komplecie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz dekielkiem.

Informacja prasowa producenta

Nowa generacja Obiektywów Leica Summarit-M – lepsze osiągi, nowe wzronictwo


Leica Camera AG przedstawia nową generację obiektywów Leica Summarit-M.
W porównaniu z poprzednimi modelami, nowe obiektywy z maksymalnym otworem przysłony f/2.4 oferują lepsze osiągi oraz nowe wzornictwo. Zakres dostępnych ogniskowych rodziny Leica Summarit-M pozostaje taki sam: 35, 50, 75 oraz 90 mm. Po raz pierwszy dostępne są one w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym anodowanym.

Wyprodukowane przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, obiektywy Leica Summarit M dostarczają wyjątkowej jakości obrazowania we wszystkich sytuacjach fotograficznych. Tak jak w przypadku wszystkich obiektywów Leiki, również najnowsze Summarity są zaprojektowane i skonstruowane przez specjalistów, którzy tworząc je wykorzystali kilkudziesięcioletnie doświadczenie z dziedziny optyki i mechaniki.

Trwałość obiektywów Leiki liczy się w dziesiątkach lat. Jest to możliwie dzięki ręcznej produkcji w niemieckich zakładach przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych na świecie materiałów. Wszystko to odbywa się w ekstremalnie wyśrubowanych reżimach jakościowych. Zestawienie najnowszej technologii z ogromnym doświadczeniem owocuje najwyższą jakością zarówno wykonania jak i efektów zdjęciowych uzyskiwanych dzięki tym szkłom.
Tradycyjnie charakterystyczną cechą serii Summarit jest idealne połączenie niewielkich rozmiarów i niskiej masy z jasnością i jakością optyczną.

Uniwersalny obiektyw Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH. jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem 35mm w całym dalmierzowym systemie M. Jako jedyny z nowej rodziny posiada soczewkę asferyczną.

Wysoka wydajność, niewielki ciężar, łatwość obsługi sprawiają, że Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 jest wyjątkowo wszechstronnym obiektywem. Jego kąt widzenia odpowiada polu widzenia ludzkiego oka – dzięki temu oferuje niesamowicie neutralną i naturalną perspektywę oraz proporcje. Dostarcza kontrastowych zdjęć o znakomitej plastyce obrazu i jest znakomicie skorygowany pod kątem odwzorowania barw.

Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 to zdecydowanie najmniejszy obiektyw o ogniskowej 75 w całym M-Systemie. Osiąga wyjątkową jakość obrazowania. W porównaniu z poprzednikiem, skrócono minimalną odległość ognbiskowania do 0,7 metra.
Wystarczy że posiadamy tę siedemdziesiątkę piątkę oraz Summarita 35 mm i już jesteśmy przygotowani eksplorowania fascynującego świata kreatywnych kompozycji.

Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 zamyka rodzinę obiektywów Summarit-M będąc niesamowicie wszechstronnym tele-obiektywem. Ten kompaktowy obiektyw idealnie leży w dłoni i charakteryzuje się wyjątkową optyczną i mechaniczną jakością. Najkrótszy dystans ogniskowania został zredukowany do 0.9 metra.

75 oraz 90 mm Leica Summarit-M będzie dostępny u autoryzowanych dilerów Leiki od września, a 35 oraz 50 mm od października.
W cenach:
Leica Summarit-M 35 mm f/2.4 ASPH – 7750
Leica Summarit-M 50 mm f/2.4 – 6690
Leica Summarit-M 75 mm f/2.4 - 7330
Leica Summarit-M 90 mm f/2.4 - 8200


Obiektywy są sprzedawane w komplecie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz dekielkiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
11
1
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)