Samyang 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS

0
Michal Grzegorczyk
6 Grudzień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie firmy Samyang pojawił się nowy obiektyw - model 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS, zaprojektowany do współpracy z aparatami wyposażonymi w matrycę APS-C. Prototyp ujrzał światlo dzienne na targach Photokina 2012, a od tamtego czasu trwały prace nad zwiększeniem jakości optycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu jego gabarytów.
Oferta firmy Samyang powiększyła się o model 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS, który został zaprojektowany do współpracy z aparatami wyposażonymi w matrycę APS-C. Jego prototyp pokazano na targach Photokina 2012, a od tamtego czasu trwały prace nad zwiększeniem jakości optycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu jego gabarytów. Szerokokątna stałka składa się z 14 elementów podzielonych na 10 grup. 2 soczewki są asferyczne, a jedna jest ze szkła ED o niskim współczynniku dyspersji. Obiektyw ma zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną.


Samyang 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS jest pierwszym obiektywem tego producenta wyposażonym w nanokrystaliczną powłokę antyrefleksyjną. Charakteryzuje się ona mniejszym współczynnikiem odbicia niż powłoki (U)MC, a sam proces jej nakładania zapewnia lepsze dopasowanie do struktury powierzchni soczewki. Korzyści wynikające z zastosowania powłoki nanokrystalicznej to przede wszystkim: znacznie lepsza transmisja światła, większa odporność na odblaski oraz wyższy kontrast, co pozytywnie wpływa na rozdzielczość optyczną obiektywu - czytamy w informacji prasowej.

Na razie nie znamy ceny, ani terminu, w którym obiektyw trafi do sklepów.

NazwaSamyang 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS
Typmanualny obiektyw szerokokątny
Konstrukcja14 elementów w 10 grupach, 2 soczewski asferyczne, 1 soczewka ze szkła ED
Stabilizacja obrazunie
Autofokusnie
Ogniskowa10 mm
Otwór maksymalnyf/2,8
Dystans min.25 cm
Kąt109° dla APS-C (Nikon)
PrzesłonaF2.8 - F22, 6 listków
MocowanieNikon, Canon, Sony, Pentax, Mikro Cztery Trzecie
Osłonazintegrowana
Wymiary76 x 86 mm (wersja dla Nikona)
Waga580 gramów
Artykuł na FotopolisSamyang 10 mm f/2,8 ED AS NCS CS

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)