Samyang SFH-14 - uchwyt do filtrów

Firma Samyang wprowadziła do swojej oferty uchwyt filtrowy SFH-14 zaprojektowany z myślą o obiektywie Samyang 14 mm f/2,8 ED AS IF UMC. Razem z uchwytem dostępne są trzy prostokątne filtry wyprodukowane przez firmę Cokin.

Samyang SFH-14 to uchwyt filtrowy zaprojektowany z myślą o obiektywie Samyang 14 mm f/2,8 ED AS IF UMC (zarówno w wersje standardowej, jak i filmowej), który nie posiada gwintu filtrowego. Uchwyt został wykonany z tworzywa ABS. W celu wyeliminowania wewnętrznych odbić światła, jego wnętrze zostało zmatowione i wyczernione w procesie flokowania nadając mu aksamitną czerń. Uchwyt posiada podwójne szyny, które umożliwiają zastosowanie jednego lub dwóch filtrów jednocześnie. Dzięki obrotowej konstrukcji uchwytu filtry mogą być stosowane zarówno w pionie jak i w poziomie - czytamy w informacji prasowej.


Wraz z uchwytem do sprzedaży trafią również trzy filtry prostokątne formatu 161 x 139 x 3 mm, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Cokin. Są to modele oznaczone symbolami: 154 ND8, 121M ND4 oraz 123S, których odpowiedniki w mniejszym formacie występują w stałej ofercie Cokin. Model 154 ND8 to filtr neutralny szary o gradacji ND8 pozwalający wydłużyć czas naświetlania i uzyskać efekt rozmycia obiektów w ruchu. Filtr połówkowy szary 121M ND4 przeznaczony jest głównie do fotografii pejzażowej oraz architektury. Pozwala zmniejszyć kontrast pomiędzy jasną i ciemną częścią kadru. Trzeci z dostępnych - Cokin 123S, to filtr połówkowy niebieski który może być wykorzystany do uzyskania lub podkreślenia błękitu nieba w fotografii krajobrazowej.

Dane techniczne uchwytu Samyang FH-14:
  • Materiał: tworzywo ABS, metal
  • Waga: 115 g (waga bez filtrów)
  • Wymiary: 180 x 168 x 45 mm
  • Cena: 129 złotych
Dane techniczne filtrów Cokin:
  • Materiał: żywica optyczna
  • Wymiary: 161 x 139 x 3 mm
  • Waga: 130 g
  • Cena:[LST
]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1