Samyang SFH-14 - uchwyt do filtrów

0
Michal Grzegorczyk
22 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Samyang wprowadziła do swojej oferty uchwyt filtrowy SFH-14 zaprojektowany z myślą o obiektywie Samyang 14 mm f/2,8 ED AS IF UMC. Razem z uchwytem dostępne są trzy prostokątne filtry wyprodukowane przez firmę Cokin.

Samyang SFH-14 to uchwyt filtrowy zaprojektowany z myślą o obiektywie Samyang 14 mm f/2,8 ED AS IF UMC (zarówno w wersje standardowej, jak i filmowej), który nie posiada gwintu filtrowego. Uchwyt został wykonany z tworzywa ABS. W celu wyeliminowania wewnętrznych odbić światła, jego wnętrze zostało zmatowione i wyczernione w procesie flokowania nadając mu aksamitną czerń. Uchwyt posiada podwójne szyny, które umożliwiają zastosowanie jednego lub dwóch filtrów jednocześnie. Dzięki obrotowej konstrukcji uchwytu filtry mogą być stosowane zarówno w pionie jak i w poziomie - czytamy w informacji prasowej.


Wraz z uchwytem do sprzedaży trafią również trzy filtry prostokątne formatu 161 x 139 x 3 mm, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Cokin. Są to modele oznaczone symbolami: 154 ND8, 121M ND4 oraz 123S, których odpowiedniki w mniejszym formacie występują w stałej ofercie Cokin. Model 154 ND8 to filtr neutralny szary o gradacji ND8 pozwalający wydłużyć czas naświetlania i uzyskać efekt rozmycia obiektów w ruchu. Filtr połówkowy szary 121M ND4 przeznaczony jest głównie do fotografii pejzażowej oraz architektury. Pozwala zmniejszyć kontrast pomiędzy jasną i ciemną częścią kadru. Trzeci z dostępnych - Cokin 123S, to filtr połówkowy niebieski który może być wykorzystany do uzyskania lub podkreślenia błękitu nieba w fotografii krajobrazowej.

Dane techniczne uchwytu Samyang FH-14:
  • Materiał: tworzywo ABS, metal
  • Waga: 115 g (waga bez filtrów)
  • Wymiary: 180 x 168 x 45 mm
  • Cena: 129 złotych
Dane techniczne filtrów Cokin:
  • Materiał: żywica optyczna
  • Wymiary: 161 x 139 x 3 mm
  • Waga: 130 g
  • Cena:[LST
]

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły