Fujinon XF 18 mm f/2 R - test obiektywu

Fujinon XF 18 mm f/2 R to pierwszy szerokokątny obiektyw przeznaczony do bezlusterkowca Fujifilm X-Pro1. Na matrycy APS-C daje ekwiwalent 28mm o jasności f/2. Zapraszamy do lektury naszego testu oraz do zapoznania się z naszą procedurą zgodną ze standardami DxO.
0
Patryk Wiśniewski
20 Lipiec 2012
Artykuł na: 23-28 minut


6. Rozdzielczość RAW

Na osi poziomej wykresu mamy przysłony, a na osi pionowej pary linii na milimetr. Rozdzielczość w centrum jest bardzo dobra jak na obiektyw tej klasy. Dla każdej wartości przysłony zarejestrowaliśmy wynik powyżej 22 lp/mm, którą to wartość uznajemy za graniczną. Najlepsze osiągi zestaw uzyskuje na przysłonie f/4 - 45,56 lp/mm co jest bardzo dobrym wynikiem. Sytuacja na brzegach kadru wygląda gorzej, ale też nie możemy specjalnie na nią narzekać. Fujinon przekroczył wartość 22 lp/mm, która według standardów DxO jest przyzwoitym wynikiem dla 16-megapikselowe matrycy APS-C. Najlepsze osiągi na brzegu kadru zanotowaliśmy dla wartości f/5,6 - 27,63 lp/mm.


Wykres dotyczy funkcji MTF50 dla zielonego kanału kolorystycznego. Wartości zostały uśrednione do rozmiaru pełnej klatki, tak aby były porównywalne z innymi systemami.
Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)