Fujinon XF 18 mm f/2 R - test obiektywu

Fujinon XF 18 mm f/2 R to pierwszy szerokokątny obiektyw przeznaczony do bezlusterkowca Fujifilm X-Pro1. Na matrycy APS-C daje ekwiwalent 28mm o jasności f/2. Zapraszamy do lektury naszego testu oraz do zapoznania się z naszą procedurą zgodną ze standardami DxO.
0
Patryk Wiśniewski
20 Lipiec 2012
Artykuł na: 23-28 minut


4. Autofokus

Ciężko nam pozytywnie ocenić autofokus, ponieważ poważnym ograniczeniem jest w tym przypadku aparat. Jak wspominaliśmy w naszym pełnym teście X-Pro1 bardzo częstą zdarzają się pomyłki czy przestrzelenia. W przypadku bliskich kadrów warto wykonać więcej zdjęć aby mieć pewność zarejestrowania ostrego obrazu. Prędkość autofokusa w codziennych sytuacjach jest całkowicie wystarczająca. Manualne ostrzenie, wygląda tak samo jak w przypadku FinePiksa X100. Jest, ale w instrukcji. Przełożenie elektronicznego pierścienia ostrości wymaga poprawy, ponieważ, przebieg całej skali ostrości zajmuje około 6,5 sekundy przy intensywnym kręceniu. W przypadku zdjęć makro taki skok pierścienia będzie zaletą, ale tylko w tym przypadku.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)