Jakość zdjęć w praktyce

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
10
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

89%

Następca flagowego modelu EOS-1D X oferuje usprawnienia na niemal każdej płaszczyźnie i udowadnia, że szybka profesjonalna fotografia jeszcze długo pozostanie domeną lustrzanek. Przekonajmy się jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

JAKOŚĆ ZDJĘĆ W PRAKTYCE

Jak już wspomnieliśmy, obraz dostarczany standardowo przez nowego Canona, w porównaniu z innymi aparatami jest dosyć miękki, ale bardzo dobrze poddaje się wyostrzaniu. Co najważniejsze, zdjęcia są kontrastowe, żywe i bogate w kolory, ale przede wszystkim wyjątkowo przyjemne dla oka. Canon EOS-1D X Mark II oferuje nieco pastelowe odwzorowanie barw, co docenimy zwłaszcza w przypadku portretów. Skóra na zdjęciach prezentuje się wyjątkowo naturalnie i atrakcyjnie.

Aparat bardzo dobrze radzi sobie także na wysokich czułościach. Spadek jakości zdjęć jest niewielki, i nawet przy wartościach rzędu ISO 12 800 - 25 600 nie zauważymy zmiany charakterystyki barwnej.

ISO 12800

ISO 25600

Nie zauważyliśmy też problemów z balansem bieli, a w oświetleniu żarowym bardzo dobrze poradzi sobie wspomniany w poprzednim dziale balans z priorytetem bieli.

Od lewej: balans automatyczny, balans automatyczny z priorytetem bieli

Jedynie czasem podczas korzystania z balansu z priorytetem bieli aparat może mieć tendencję do wpadania w chłodniejszą, zielonkawą tonacje. Nie będzie to jednak nagminne. Użytkownicy będą musieli się nauczyć w jakich sytuacjach lepiej korzystać ze standardowego pomiaru automatycznego, a w jakich z pomiaru z priorytetem bieli.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A9 III – pierwsze wrażenia
Sony A9 III – pierwsze wrażenia
Na światowej premierze przyjrzeliśmy się bliżej zaprezentowanemu właśnie modelowi Sony A9 III. W trakcie krótkiej sesji testowej w Centrum Olimpijskim sprawdziliśmy na co go stać. Oto szybkie...
31
Sony A9 III i FE 300 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
Sony A9 III i FE 300 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
Sony zaprezentowało przełomowy korpus i jasny obiektyw reporterski. Oto pierwsze zdjęcia wykonane aparatem A9 III i teleobiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS. 
29
Polaroid I-2 - test aparatu natychmiastowego
Polaroid I-2 - test aparatu natychmiastowego
Jaśniejszy obiektyw, wygodna manualna obsługa, świetny design i solidne wykonanie - nowy I-2 to skok od razu o kilka długości. Aparat nie jest jednak tani, sprawdźmy więc co otrzymujemy za nieco...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)