Jakość zdjęć w praktyce

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
10
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

89%

Następca flagowego modelu EOS-1D X oferuje usprawnienia na niemal każdej płaszczyźnie i udowadnia, że szybka profesjonalna fotografia jeszcze długo pozostanie domeną lustrzanek. Przekonajmy się jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

JAKOŚĆ ZDJĘĆ W PRAKTYCE

Jak już wspomnieliśmy, obraz dostarczany standardowo przez nowego Canona, w porównaniu z innymi aparatami jest dosyć miękki, ale bardzo dobrze poddaje się wyostrzaniu. Co najważniejsze, zdjęcia są kontrastowe, żywe i bogate w kolory, ale przede wszystkim wyjątkowo przyjemne dla oka. Canon EOS-1D X Mark II oferuje nieco pastelowe odwzorowanie barw, co docenimy zwłaszcza w przypadku portretów. Skóra na zdjęciach prezentuje się wyjątkowo naturalnie i atrakcyjnie.

Aparat bardzo dobrze radzi sobie także na wysokich czułościach. Spadek jakości zdjęć jest niewielki, i nawet przy wartościach rzędu ISO 12 800 - 25 600 nie zauważymy zmiany charakterystyki barwnej.

ISO 12800

ISO 25600

Nie zauważyliśmy też problemów z balansem bieli, a w oświetleniu żarowym bardzo dobrze poradzi sobie wspomniany w poprzednim dziale balans z priorytetem bieli.

Od lewej: balans automatyczny, balans automatyczny z priorytetem bieli

Jedynie czasem podczas korzystania z balansu z priorytetem bieli aparat może mieć tendencję do wpadania w chłodniejszą, zielonkawą tonacje. Nie będzie to jednak nagminne. Użytkownicy będą musieli się nauczyć w jakich sytuacjach lepiej korzystać ze standardowego pomiaru automatycznego, a w jakich z pomiaru z priorytetem bieli.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Panasonic Lumix S5 - pierwsze wrażenia i wnioski
Panasonic Lumix S5 - pierwsze wrażenia i wnioski
Najmniejszy bezlusterkowiec w systemie Lumix S rozwija jeszcze koncepcję uniwersalnej pełnej klatki. Aparatu projektowanego z myślą o nowej grupie „twórców kontentu”,...
9
6
Sony A7C - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sony A7C - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
2020 to bez wątpienia rok „amatorskich” bezlusterkowych pełnych klatek. Jak z tym zadaniem poradziło sobie Sony? Aparat mieliśmy możliwość sprawdzić jeszcze przed...
21
6
Panasonic Lumix S5 + 20-60 mm f/3.5-5.6 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S5 + 20-60 mm f/3.5-5.6 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Lumix S5 może okazać się czarnym koniem rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców. To w końcu mniejsza i pod pewnymi względami usprawniona wersja modelu S1. Korpus mieliśmy już okazję...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)