Canon EOS M3 - Jakość zdjęć JPEG

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

Canon EOS M3 to trzecie podejście producenta do tematu bezlusterkowców, a jednocześnie jest to dopiero drugi model, który trafia na rynek europejski. Trzecia odsłona serii M to dużo bardziej spójna i kompletna konstrukcja, której bogactwo możliwości pozwoli na realną konkurencję na rynku bezlusterkowców. Zobaczcie jak aparat wypadł w naszym teście.

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści


Aparat jest jeszcze nowością, więc pliki RAW z tego aparatu nie są jeszcze wspierane przez nasz program laboratoryjny DxO Analyzer. W związku z tym podstawowe oceny obrazu przeprowadzone zostały na oryginalnych plikach JPEG prosto z aparatu.

Szumy i reprodukcja szczegółów
Poziom szumów i reprodukcja szczegółów mierzona jest dla plików JPEG w najwyższej, dostępnej rozdzielczości, ze standardowymi ustawieniami oraz z najniższych ustawieniami odszumiania i wyostrzania. Pomiar wykonywany jest dla wszystkich dostępnych ekwiwalentów ISO co 1EV. Wykres przedstawia utratę szczegółów wraz ze wzrostem zaszumienia.

Tak jak zwykle w przypadku aparatów Canon, obrazek wyjściowy jest dosyć miękki, co dodatkowo potęguje zastosowanie filtra dolnoprzepustowego, daje to jednak większe pole do manewru w przypadku postprodukcji, z której i tak większość osób będzie korzystać w przypadku drukowania zdjęć. Aparat wyposażono w 24,7-megapikselową matrycę, wspomaganą procesorem DIGIC 6, tę samą którą zastosowano w przypadku najnowszych lustrzanek EOS 750D i 760D.

Na niskich czułościach obraz prezentuje się bardzo dobrze i nie uświadczymy szumów. Te niestety zaczynają już być bardziej widoczne w granicach ISO 1600-3200, a na wyższych czułościach obraz jest już mocno zaszumiony i mało szczegółowy. Poniżej możecie zobaczyć jak aparat radzi sobie pod względem reprodukcji szczegółów, odszumiania i wyostrzania.

Zaszumienie poszczególnych czułości:

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Odszumianie systemowe:

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Reprodukcja szczegółów:

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Wyostrzanie systemowe:

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)


Reprodukcja kolorów
Aparat bardzo dobrze wypada pod kątem reprodukcji kolorów. Widzimy jedynie niewielkie odchylenia czerwieni, zieleni i żółci.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)


Test reprodukcji kolorów wykonywany jest na tablicy kolorów oświetlonej światłem dziennym 5000K przy zdefiniowanym balansie bieli na wzorzec (CBL Lens).


Podsumowanie tej części:
+ dobra jakość zdjęć na niskich czułościach
+ bardzo dobra reprodukcja kolorów
+ naturalnie wyglądające wyostrzanie

- duże zaszumienie wyższych czułości

Test podzieliśmy na następujące rozdziały:

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
61
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)