Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon planuje bezlusterkową ofensywę. Kiedy zobaczymy pełną klatkę?

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Najwięksi producenci wciąż wydają się nieco zagubieni w obliczu bezlusterkowej rewolucji, która trwa już od kilku dobrych lat. Do tej pory ich działania na tym polu były dosyć ograniczone, rosnącej u boku konkurencji nie można jednak dłużej ignorować. Zauważył to Canon i na 2016 rok planuje bezlusterkową ofensywę.

Do tej pory wydawało się, że Canon rozwija swoją bezlusterkową platformę niejako z przymusu. Aparaty z linii EOS-M są ciekawe, jednak wciąż daleko im do osiągnięć konkurencji spod znaku Sony, Olympus czy Fujifilm, a największą bolączką systemu jest bardzo ograniczona liczba dedykowanych szkieł. Co ciekawe, nawet mimo widocznie bardziej zaawansowanej konkurencji, renoma firmy sprawia, że Canon i tak plasuje się na 3 miejscu pod względem ilości sprzedawanych bezlusterkowców. Być może właśnie dlatego producent traktował temat po macoszemu.

Coraz bardziej zaawansowanej konkurencji nie można jednak dłużej ignorować, jak i samego faktu, że prędzej czy później aparaty tego typu wyprą w końcu lustrzanki. Już od pewnego czasu w internecie krążą plotki o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Canona, który miałby być konkurencją dla topowych aparatów Sony. Ciągle są to jednak same domysły. Nieco więcej światła na temat bezlusterkowej ofensywy rzuca wywiad z prezesem firmy ds. marketingu, Sakatą Masahiro, przeprowadzony przez japoński serwis technologiczny ascii.jp.

Jak czytamy, pokazane w zeszłym roku aparaty EOS M3 i EOS M10 to jedynie wstęp do prawdziwej rewolucji w ofercie producenta, która rozegrać ma się na przestrzeni trzeciego i czwartego kwartału 2016 roku. Jest więc całkiem prawdopodobne, że pełnoklatkowego bezlusterkowca Canona zobaczymy już przy okazji odbywających się w sierpniu targów Photokina. Potwierdzenie planów bezlusterkowej pełnej klatki znajdujemy w złożonych niedawno przez producenta patentach obiektywów, ale wskazywałyby na to także padające w wywiadzie, odważne stwierdzenie mówiące, że już w przyszłym roku Canon przewiduje objęcie 2 miejsca w wyścigu o tytuł lidera rynku aparatów bezlusterkowych, a w perspektywie niedługiego czasu - wysunięcie się na prowadzenie.

Pozostaje jeszcze pytanie jak pełnoklatkowy bezlusterkowiec będzie się miał w stosunku do obecnych produkcji z matrycą APS-C. Czy zobaczymy zupełnie nowy system szkieł? I co z rozwojem platformy M? Na te pytania odpowiedź poznamy zapewne już niebawem

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)