przyszłość fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "przyszłość fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
Jeśli możliwości układów SI jeszcze nie zdążyły wzbudzić w Was niepokoju, zobaczcie co potrafi nowy system opracowany przez programistów z NVIDIA. Za pomocą paru ruchów myszką można stworzyć realistycznie wyglądające nieistniejące krajobrazy.
20 Mar 2019
Maciej Luśtyk
4
Zakrzywione matryce już niebawem w aparatach? Francuska firma chce wprowadzić je na rynek
O zakrzywionej matrycy słyszymy z różną częstotliwością już od dobrych kilku lat. Jak do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak zamienić tego pomysłu w ogólnodostępny produkt. Czy ten stan rzeczy zmienią Francuzi?
11 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Ci ludzie nie istnieją, zdjęcia wygenerowała sztuczna inteligencja. Czy jej rozwój zagrozi rynkowi fotografii?
Systemy SI, które jeszcze niedawno funkcjonowały jedynie w wyobraźni autorów science-fiction, dziś implementowane są z powodzeniem w kolejnych obszarach ludzkiej działalności. Przykładem mogą być chociażby sztucznie generowane obrazy, których nie jesteśmy już wstanie odróżnić od zdjęć. Czy zawód fotografa w końcu stanie się zbędny?
18 Gru 2018
Maciej Luśtyk
3
Czy obiektywy już niedługo będą zupełnie płaskie, tanie i pozbawione wad? Przełom w pracach nad metasoczewkami
O opartych na nanotechnologii metasoczewkach, które mają szansę odmienić oblicze optyki usłyszeliśmy po raz pierwszy w połowie 2016 roku, za sprawą naukowców z Harvardu. I choć zanim znajdą one zastosowanie w aparatach minie jeszcze trochę czasu, właśnie dokonał się kolejny przełom, który przybliża realizację tego celu.
3 Sty 2018
Maciej Luśtyk
4
Sztuczna inteligencja Google potrafi ocenić walory estetyczne zdjęć. Jak wpłynie to na fotografię?
Choć gust fotograficzny jest sprawą bardzo subiektywną, Google twierdzi, że jest w stanie nauczyć maszyn trafnej oceny walorów estetycznych zdjęć i prezentuje technologię Neural Image Assessment. Jak podobne rozwiązania wpłyną na świat fotografii?
27 Gru 2017
Maciej Luśtyk
1
Nowa technologia pozwoli na regulację ogniskowych w postprodukcji i tworzenie niemożliwych perspektyw
Wygląda na to, że świecie cyfrowej obróbki już niedługo zawita nowy termin. “Obliczeniowy zoom” nad którym pracują naukowcy z Nvidia i Uniwersytetu Kalifornijskiego, pozwolić ma na swobodne miksowanie efektów dostarczanych przez różne ogniskowe na etapie postprodukcji.
4 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Google i MIT pracują nad systemem, który dokona zaawansowanej edycji zdjęć już podczas ich wykonywania
A co gdyby tak można było nauczyć aparat konkretnego stylu obróbki i aplikować go na zdjęcia już podczas ich wykonywania? To nie science-fiction, Google już nad tym pracuje.
3 Sie 2017
Maciej Luśtyk
1
Smartfonowe selfie jak profesjonalny portret? Adobe już nad tym pracuje
W ostatnim czasie co i rusz zaskakują nas nowe dokonania z zakresu automatyzacji edycji zdjęć. Tym razem Adobe chce namieszać na rynku fotografii portretowej i co gorsze, ma na to spore szanse.
7 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
0
Rynek aparatów w 2016 roku - tempo recesji stale rośnie
Mimo ewidentnego rozwoju i eksploracji nowych technologii, od kilku lat rynek aparatów fotograficznych przeżywa recesję, co potwierdzają to dane cyklicznie udostępniane przez producentów. Dzięki serwisowi Lensvid możemy szybko rozeznać się w sytuacji. Niestety nie mamy dobrych wiadomości.
3 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Fotograficzna ekspozycja bez zdjęć? Witajcie na wystawie przyszłości
Czy współczesna technologia na dobre zmieni sposób w jaki obcujemy ze sztuką? Projekt Lukasa Renlunda pokazuje alternatywną, a zarazem niepokojącą wizję wystawy fotograficznej.
24 Lut 2017
Maciej Luśtyk
0