Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony A5000 - test

Sony A5000 został zaprezentowany podczas targów CES 2014. Najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowiec z Wi-Fi i wymiennymi obiektywami kryje w sobie 20-megapikselową matrycę oraz odchylany o 180 stopni ekran.

0

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Konern Sony całkowicie zrezygnował z nazwy NEX. Testowany przez nas bezlusterkowiec został oznaczony symbolem A5000. I to już trzecia premiera japońskiego koncenu z bagnetem E, a oznaczona symbolem Alpha.

Najnowszy model japońskiego producenta - Sony A5000 - oferuje swoim użytkownikom bezprzewodową łączność Wi-Fi, 20-megapikselową matrycę oraz ekran obracany o 180 stopni, co ułatwia wykonanie autoportretów.

Według zapewnień koncernu Sony to najmniejszy i najlżejszy aparat z wymienną optyką, który oferuje łączność bezprzewodową. Z tym trudno się zgodzić, ponieważ jest nieznacznie większy od Panasonika Lumix GM1, który jest zarazem jego bezpośrednim konkurentem.

A5000 jest bezpośrednim następcą konsumenckiego aparatu NEX-3N będzię także rywalizował z Olympusem E-PM2 oraz tanimi lustrzankami jak Canon EOS 100D, Nikon D3300 czy też zaawansowanymi kompaktami jak Sony Cyber-shot RX100 II i Fujifilm X20. Zobaczcie jak na tle konkurencji poradził sobie najnowszy bezlusterkowiec Sony.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)