Sony A5000 - test

Sony A5000 został zaprezentowany podczas targów CES 2014. Najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowiec z Wi-Fi i wymiennymi obiektywami kryje w sobie 20-megapikselową matrycę oraz odchylany o 180 stopni ekran.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut

Konern Sony całkowicie zrezygnował z nazwy NEX. Testowany przez nas bezlusterkowiec został oznaczony symbolem A5000. I to już trzecia premiera japońskiego koncenu z bagnetem E, a oznaczona symbolem Alpha.

Najnowszy model japońskiego producenta - Sony A5000 - oferuje swoim użytkownikom bezprzewodową łączność Wi-Fi, 20-megapikselową matrycę oraz ekran obracany o 180 stopni, co ułatwia wykonanie autoportretów.

Według zapewnień koncernu Sony to najmniejszy i najlżejszy aparat z wymienną optyką, który oferuje łączność bezprzewodową. Z tym trudno się zgodzić, ponieważ jest nieznacznie większy od Panasonika Lumix GM1, który jest zarazem jego bezpośrednim konkurentem.

A5000 jest bezpośrednim następcą konsumenckiego aparatu NEX-3N będzię także rywalizował z Olympusem E-PM2 oraz tanimi lustrzankami jak Canon EOS 100D, Nikon D3300 czy też zaawansowanymi kompaktami jak Sony Cyber-shot RX100 II i Fujifilm X20. Zobaczcie jak na tle konkurencji poradził sobie najnowszy bezlusterkowiec Sony.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
14
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
24
3
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
W nasze ręce, na jeden dzień, wpadł pierwszy w Polsce egzemplarz średnioformatowej lustrzanki z 64-milionowym sensorem o proporcjach 3:2. Czy po dwóch latach od...
18
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)