Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica M - Menu i tryby odtwarzania

Leica M typ 240 to najnowsza propozycja niemieckiego producenta. Została wyposażona w nową matrycę CMOS o rozdzielczości 24-megapikseli. Dzięki temu nowy dalmierz umożliwia korzystanie z live view, cyfrowego wizjera, a także filmowanie w rozdzielczości full HD. Jak nowa Leica wypadnie w naszym teście?

0

Autor: Patryk Wiśniewski

29 Marzec 2013
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Menu M typ 240 jest spójne z poprzedniczką. Składa się na nie jedna długa lista parametrów, której przejrzenie zajmuje dłuższą chwilę. Ważniejsze elementy zostały umieszczone na górze, mniej ważne na dole. W menu głównym pojawiamy się tylko na początku korzystania z aparatu. Do filmowania oraz fotografowania wystarcza nam całkowicie menu podręczne uruchamiane przyciskiem Set.

menu główne w aparacie Leica M
menu podręczne w aparacie Leica M

Po wejściu do trybu odtwarzania nowa M domyślnie pokazuje nam zdjęcie z informacją o parametrach ekspozycji i nr klatki. Po wciśnięciu przycisku INFO możemy wyświetlić histogram, miniaturkę z dokładniejszymi danymi oraz zdjęcie z zaznaczonymi partiami prześwietlonymi i niedoświetlonymi. W trybie wyświetlania z informacją nadal możemy powiększać zdjęcia, a histogram będzie się wtedy odnosił do powiększonego fragmentu.

Zdjęcia powiększamy i pomniejszamy przy pomocy kółka umieszczonego w wypustce na kciuk. Jedyne czego zabrakło to przewijanie powiększeń.

Podsumowanie

Dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z cyfrowym dalmierzem Leiki pierwszy kontakt z menu może być dość trudny. Jednak zostało ono bardzo przejrzyście zaprojektowane i użytkownik szybko się do niego przyzwyczaja. O ile w ogóle będzie miał potrzebę, ponieważ większość niezbędnych parametrów została wyciągnięta na wierz lub znajduje się w menu podręcznym. Tryb odtwarzania również zasługuje na pochwałę, ponieważ umożliwia użytkownikowi wyświetlenie praktycznie wszystkich niezbędnych informacji.

+ przejrzyście zaprojektowane menu

+ obszerne menu podręczne

+ tryby odtwarzania

- brak przewijania powiększeń

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)