Leica M - firmware 2.0.1.5

0

Autor: Michal Grzegorczyk

30 Czerwiec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Na stronie internetowej firmy Leica pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla aparatu Leica M. Najważniejsza zmiany obejmują działanie Live View i kilku funkcji wideo.

Firmware 2.0.1.5 do aparatu Leica M wprowadza kilka zmian w działaniu Live View i kilku funkcji wideo. Szczegółowe informacje na temat aktualizacji znajdują się w informacji prasowej:

Leica Camera AG umieściła na swojej stronie internetowej najnowszą aktualizację oprogramowania (FW 2.0.1.5) dla aparatu Leica M. Użytkownicy, którzy chcą zaktualizować swój aparat mogą pobrać ją za darmo. Update poprawia działanie Live View oraz kilku funkcji związanych z wideo. Pod uwagę zostały również wzięte rekomendacje użytkowników odnoszące się do automatycznych ustawień ISO. Dodany został także język Koreański.

Nowy firmware pozwala na prace z wszystkimi obiektywami w trybie Live View (włącznie z tymi mocowanymi na śrubę za pomocą adaptera. W podglądzie na żywo dodano poziomicę oraz możliwość symulacji ekspozycji. Ta może być włączona na stałe (pod warunkiem, że czas naświetlania jest krótszy od 1/30s.) lub po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Podczas podglądu na żywo można włączyć znaczniki pokazujące proporcje ekranu - 3:4, 6:7, 1:1 oraz 16:9.

Pojawiła się funkcja „video off”, która dezaktywuje dedykowany przycisk „video” powodując, że kolejne uruchomienie filmowania musi odbyć się z poziomu menu.

Od tej aktualizacji wideo będzie nagrywane przy 1/25s. zamiast 1/24s. Poprawiono ustawienia dotyczące auto ISO. Wciśniecie przycisku ISO powoduje wyświetlenie wszystkich opcji. Kolejna nowa funkcja to „Slowest shutter speed” – 1×, 2× lub 4× długości ogniskowej” pozwala uniknąć niechcianego poruszenia. Nową funkcją jest również auto ISO w trybie manualnym.

Ustawienia przyrostu wartości w bracketingu są zapamiętywane po wyłączeniu aparatu. Funkcja „Direct EV correction” pozwala na bezpośrednią zmianę wartości kompensacji ekspozycji za pomocą pokrętła znajdującego się pod kciukiem (bez potrzeby naciskania jakichkolwiek przycisków). Nowością jest „‘Classic/LV deactivated” tryb wyłączający Live View i pozwalający tylko na klasyczny pomiar ekspozycji.

Dzięki nowemu oprogramowaniu kontury w funkcji focus peaking mogą być wyświetlane w kolorze czerwonym, niebieskim lub zielonym. Poprawia to ich widoczność i ułatwia ustawianie ostrości. Zoptymalizowano również funkcje zapisu lokalizacji GPS oraz opisu obiektywu w pliku EXIF a także funkcję czyszczenia matrycy.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid prezentuje najbardziej rewolucyjny (dla siebie) produkt od lat. Aparat Go Camera i nowe wkłady Go Film przenoszą magię Polaroida do mniejszego formatu i...
15
0
Powiązane artykuły