Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica M - firmware 2.0.1.5

0

Autor: Michal Grzegorczyk

30 Czerwiec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Na stronie internetowej firmy Leica pojawiła się aktualizacja oprogramowania dla aparatu Leica M. Najważniejsza zmiany obejmują działanie Live View i kilku funkcji wideo.

Firmware 2.0.1.5 do aparatu Leica M wprowadza kilka zmian w działaniu Live View i kilku funkcji wideo. Szczegółowe informacje na temat aktualizacji znajdują się w informacji prasowej:

Leica Camera AG umieściła na swojej stronie internetowej najnowszą aktualizację oprogramowania (FW 2.0.1.5) dla aparatu Leica M. Użytkownicy, którzy chcą zaktualizować swój aparat mogą pobrać ją za darmo. Update poprawia działanie Live View oraz kilku funkcji związanych z wideo. Pod uwagę zostały również wzięte rekomendacje użytkowników odnoszące się do automatycznych ustawień ISO. Dodany został także język Koreański.

Nowy firmware pozwala na prace z wszystkimi obiektywami w trybie Live View (włącznie z tymi mocowanymi na śrubę za pomocą adaptera. W podglądzie na żywo dodano poziomicę oraz możliwość symulacji ekspozycji. Ta może być włączona na stałe (pod warunkiem, że czas naświetlania jest krótszy od 1/30s.) lub po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Podczas podglądu na żywo można włączyć znaczniki pokazujące proporcje ekranu - 3:4, 6:7, 1:1 oraz 16:9.

Pojawiła się funkcja „video off”, która dezaktywuje dedykowany przycisk „video” powodując, że kolejne uruchomienie filmowania musi odbyć się z poziomu menu.

Od tej aktualizacji wideo będzie nagrywane przy 1/25s. zamiast 1/24s. Poprawiono ustawienia dotyczące auto ISO. Wciśniecie przycisku ISO powoduje wyświetlenie wszystkich opcji. Kolejna nowa funkcja to „Slowest shutter speed” – 1×, 2× lub 4× długości ogniskowej” pozwala uniknąć niechcianego poruszenia. Nową funkcją jest również auto ISO w trybie manualnym.

Ustawienia przyrostu wartości w bracketingu są zapamiętywane po wyłączeniu aparatu. Funkcja „Direct EV correction” pozwala na bezpośrednią zmianę wartości kompensacji ekspozycji za pomocą pokrętła znajdującego się pod kciukiem (bez potrzeby naciskania jakichkolwiek przycisków). Nowością jest „‘Classic/LV deactivated” tryb wyłączający Live View i pozwalający tylko na klasyczny pomiar ekspozycji.

Dzięki nowemu oprogramowaniu kontury w funkcji focus peaking mogą być wyświetlane w kolorze czerwonym, niebieskim lub zielonym. Poprawia to ich widoczność i ułatwia ustawianie ostrości. Zoptymalizowano również funkcje zapisu lokalizacji GPS oraz opisu obiektywu w pliku EXIF a także funkcję czyszczenia matrycy.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Wygląda na to, że DJI może wreszcie doczekać się realnej konkurencji na rynku konsumenckim. Do gry wkracza bowiem japoński gigant technologiczny. Co w kwestii dronów...
18
0
Powiązane artykuły