Fujifilm X-E1 - test

Fujifilm X-E1 to drugi bezlusterkowiec japońskiego producenta. Z wyjątkiem wizjera optycznego, aparat oferuje to samo co flagowy korpus X-Pro1, jest jednak zdecydowanie tańszy. Czy będzie w stanie nawiązać równą walkę na coraz ciaśniejszym rynku zaawansowanych aparatów z wymienną optyką?

Autor: Patryk Wiśniewski

15 Grudzień 2012
Artykuł na: 38-48 minut
W styczniu bieżącego roku Fujifilm weszło na rynek bezlusterkowców z wielką pompą. Japoński producent zaprezentował bezlusterkowca klasy premium, czyli X-Pro1. Konstrukcję rewolucyjną, drogą i niestety niepozbawioną wad wieku dziecięcego. Tuż przed Photokiną 2012 producent zaprezentował światu odchudzoną wersję swojego flagowego modelu - Fujifilm X-E1.

Nowa konstrukcja została pozbawiona hybrydowego wizjera, użytkownik ma do dyspozycji tylko wizjer elektroniczny, który ma jednak zdecydowanie większą rozdzielczość. Poza tym mamy wszystko to za co chwaliliśmy X-Pro1. Matryca X-Trans CMOS w rozmiarze APS-C o rozdzielczości 16-megapikseli dawała bardzo dobre rezultaty. Bagnet XF pozwala podpiąć wszystkie obiektywy, które cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników. A, to wszystko zostało zamknięte w stylowej obudowie, nawiązującej do analogowych aparatów.

Mimo dość znacznej obniżki, X-E1 kosztuje w Polsce trochę powyżej 4000 złotych, nadal głównymi rywalami będą flagowe bezlusterkowce innych producentów. Czy nowa propozycja Fujifilm będzie w stanie nawiązać walkę z Olympusem OM-D E-M5, Panasonikiem Lumiksem GH3, Samsungiem NX20, czy Sony NEX-6?

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania


]

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
15
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
38
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)