Nikon D600 - test

Nikon D600 to pierwsza, cyfrowa lustrzanka pełnoklatkowa, która nie jest dedykowana tylko dla profesjonalistów. Co więcej można powiedzieć, że jest to pierwsza amatorska pełna klatka. Oczywiście pod warunkiem, że amator jest w stanie wydać na sam korpus 7500 zł.

Autor: Marcin Falana

27 Listopad 2012
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Nikon D600 prezentuje nowe podejście koncernu do pełnej klatki. Można powiedzieć, że jest to amatorska pełna klatka. Przemawia za tym choćby obecność zielonego trybu auto czy scenerii, nie wspominając o tradycyjnej tarczy trybów, która w lustrzankach Nikona jest oznaką amatorskich korpusów.


Gabarytami D600 bliżej do D300s niż innych lustrzanek pełnoklatkowych. Obecność stopów magnezu jest jednak znakiem rozpoznawczym korpusów przynajmniej półprofesjonalnych. Podobnie jak wizjer kryjący 100% kadru.

Najbliższym i bezpośrednim konkurentem Nikona D600 jest Canon EOS 6D, poza tym przyjdzie mu konkurować z Nikonem D800, Canonem EOS 5D Mark III i II, czy Sony A99, a nawet Sony RX1. Także półprofesjonalne korpusy z matrycą APS-C mogą być potencjalnym zagrożeniem dla Nikona D600.

Test został podzielony na następujące części:

 


]

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Sigma BF – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sigma BF – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Ten aparat ma nam zastąpić smartfon. Ma cieszyć oczy, zachęcać do fotografowania prostotą obsługi i zachwycać jakością zdjęć z pełnoklatkowej matrycy. Przynajmniej tak Sigmę BF widzi producent. A...
52
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)