Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600

Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600
Koncern Nikon opublikował dane, na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym w związku z brudzącą się matrycą lustrzanki D600. Rezerwa na ten cel wynosiła ponad 17,5 miliona dolarów.

Koncern Nikon ujawnił dane na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym 31 marca 2014 roku) w związku z aferą dotyczącą brudzącej się matrycy lustrzanki D600. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej możemy przeczytać, że rezerwa finansowa na ten cel wyniosła ponad 17,5 miliona dolarów. Japońska firma długo nie mogła przeprowadzić akcji naprawczej w satysfakcjonujący pokrzywdzonych klientów sposób. Dopiero na początku tego roku opublikowała oświadczenie, w którym jasno deklaruje, że nawet po upływie gwarancji bezpłatnie naprawi aparat (jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet wymieni migawkę). W opublikowanym teraz oświadczeniu Japończycy piszą, że sprawa została potraktowana bardzo poważnie, firma będzie nadal zapewniać wsparcie użytkownikom D600, a także podejmować działania mające na celu odbudowę zaufania do marki.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0