Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600

Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600
Koncern Nikon opublikował dane, na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym w związku z brudzącą się matrycą lustrzanki D600. Rezerwa na ten cel wynosiła ponad 17,5 miliona dolarów.

Koncern Nikon ujawnił dane na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym 31 marca 2014 roku) w związku z aferą dotyczącą brudzącej się matrycy lustrzanki D600. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej możemy przeczytać, że rezerwa finansowa na ten cel wyniosła ponad 17,5 miliona dolarów. Japońska firma długo nie mogła przeprowadzić akcji naprawczej w satysfakcjonujący pokrzywdzonych klientów sposób. Dopiero na początku tego roku opublikowała oświadczenie, w którym jasno deklaruje, że nawet po upływie gwarancji bezpłatnie naprawi aparat (jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet wymieni migawkę). W opublikowanym teraz oświadczeniu Japończycy piszą, że sprawa została potraktowana bardzo poważnie, firma będzie nadal zapewniać wsparcie użytkownikom D600, a także podejmować działania mające na celu odbudowę zaufania do marki.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1