Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600

Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600
Koncern Nikon opublikował dane, na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym w związku z brudzącą się matrycą lustrzanki D600. Rezerwa na ten cel wynosiła ponad 17,5 miliona dolarów.

Koncern Nikon ujawnił dane na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym 31 marca 2014 roku) w związku z aferą dotyczącą brudzącej się matrycy lustrzanki D600. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej możemy przeczytać, że rezerwa finansowa na ten cel wyniosła ponad 17,5 miliona dolarów. Japońska firma długo nie mogła przeprowadzić akcji naprawczej w satysfakcjonujący pokrzywdzonych klientów sposób. Dopiero na początku tego roku opublikowała oświadczenie, w którym jasno deklaruje, że nawet po upływie gwarancji bezpłatnie naprawi aparat (jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet wymieni migawkę). W opublikowanym teraz oświadczeniu Japończycy piszą, że sprawa została potraktowana bardzo poważnie, firma będzie nadal zapewniać wsparcie użytkownikom D600, a także podejmować działania mające na celu odbudowę zaufania do marki.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1