Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600

Nikon ujawnił koszty problemów z brudzącą się matrycą D600
Koncern Nikon opublikował dane, na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym w związku z brudzącą się matrycą lustrzanki D600. Rezerwa na ten cel wynosiła ponad 17,5 miliona dolarów.

Koncern Nikon ujawnił dane na temat kosztów jakie poniósł w ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym 31 marca 2014 roku) w związku z aferą dotyczącą brudzącej się matrycy lustrzanki D600. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej możemy przeczytać, że rezerwa finansowa na ten cel wyniosła ponad 17,5 miliona dolarów. Japońska firma długo nie mogła przeprowadzić akcji naprawczej w satysfakcjonujący pokrzywdzonych klientów sposób. Dopiero na początku tego roku opublikowała oświadczenie, w którym jasno deklaruje, że nawet po upływie gwarancji bezpłatnie naprawi aparat (jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet wymieni migawkę). W opublikowanym teraz oświadczeniu Japończycy piszą, że sprawa została potraktowana bardzo poważnie, firma będzie nadal zapewniać wsparcie użytkownikom D600, a także podejmować działania mające na celu odbudowę zaufania do marki.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2