Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus OM-D E-M5 - hands-on

Na konferencji prasowej w Centrum Nauki Kopernik Olympus zaprezentował swojego najnowszego bezlusterkowca - model OM-D E-M5. Zapraszamy do lektury kilku pierwszych wrażeń i obejrzenia kilku ciekawszych slajdów z konferencji.
0

Autor: Marcin Falana

8 Luty 2012
Artykuł na: minutę

Aparat Olympus OM-D E-M5 zaprezentowany na konferencji był wersją przedprodukcyjną, której nie dało się włączyć. Pozostają więc pierwsze wrażenia. E-M5 jest niewiele większy od E-P3, więc nadal jest niewielkim bezlusterkowcem. Swoim wzornictwem zdecydowanie nawiązuje do lat 80-tych i słynnej linii OM. Bryła E-M5 obfituje w krawędzie i ostre przetłoczenia.

Aparat trzyma się dość wygodnie głównie za sprawą dobrej podpórki na kciuk. Trochę gorzej prezentuje się tworzywo na przedniej ściance, które jest zbyt śliskie. Widać tu sens zastosowania dodatkowego uchwytu poziomego i pionowego.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i slajdów z konferencji prasowej:

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
19
5
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
16
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)