Olympus OM-D E-M5 - hands-on

Na konferencji prasowej w Centrum Nauki Kopernik Olympus zaprezentował swojego najnowszego bezlusterkowca - model OM-D E-M5. Zapraszamy do lektury kilku pierwszych wrażeń i obejrzenia kilku ciekawszych slajdów z konferencji.
Aparat Olympus OM-D E-M5 zaprezentowany na konferencji był wersją przedprodukcyjną, której nie dało się włączyć. Pozostają więc pierwsze wrażenia. E-M5 jest niewiele większy od E-P3, więc nadal jest niewielkim bezlusterkowcem. Swoim wzornictwem zdecydowanie nawiązuje do lat 80-tych i słynnej linii OM. Bryła E-M5 obfituje w krawędzie i ostre przetłoczenia.


Aparat trzyma się dość wygodnie głównie za sprawą dobrej podpórki na kciuk. Trochę gorzej prezentuje się tworzywo na przedniej ściance, które jest zbyt śliskie. Widać tu sens zastosowania dodatkowego uchwytu poziomego i pionowego.


Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i slajdów z konferencji prasowej:słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0