Olympus OM-D E-M5 - hands-on

Na konferencji prasowej w Centrum Nauki Kopernik Olympus zaprezentował swojego najnowszego bezlusterkowca - model OM-D E-M5. Zapraszamy do lektury kilku pierwszych wrażeń i obejrzenia kilku ciekawszych slajdów z konferencji.

Autor: Marcin Falana

8 Luty 2012
Artykuł na: minutę

Aparat Olympus OM-D E-M5 zaprezentowany na konferencji był wersją przedprodukcyjną, której nie dało się włączyć. Pozostają więc pierwsze wrażenia. E-M5 jest niewiele większy od E-P3, więc nadal jest niewielkim bezlusterkowcem. Swoim wzornictwem zdecydowanie nawiązuje do lat 80-tych i słynnej linii OM. Bryła E-M5 obfituje w krawędzie i ostre przetłoczenia.

Aparat trzyma się dość wygodnie głównie za sprawą dobrej podpórki na kciuk. Trochę gorzej prezentuje się tworzywo na przedniej ściance, które jest zbyt śliskie. Widać tu sens zastosowania dodatkowego uchwytu poziomego i pionowego.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć i slajdów z konferencji prasowej:

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-S10 - test aparatu
Fujifilm X-S10 - test aparatu
Fujifilm X-S10 to konstrukcja, która oferuje wszystko co najlepsze z systemu X w ergonomicznym body i z ceną w zasięgu portfela amatora. Sprawdzamy czy to rzeczywiście...
55
Nikon Z6 II - test aparatu
Nikon Z6 II - test aparatu
Tryb seryjny 14 kl./s, dwa gniazda pamięci, czy wykrywanie oczu w trakcie filmowania to tylko najważniejsze funkcje nowego Nikona. Sprawdziliśmy dokładnie jak bardzo wyprzedza poprzednika i...
42
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony pokazało pierwszy aparat APS-C stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Sprawdzamy czy to rzeczywiście konstrukcja na miarę współczesnego youtubera.
50
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)