M. Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8 oraz M. Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8 Makro

Prezentacja nowego korpusu w systemie Mikro Cztery Trzecie to świetna okazja do pokazania kolejnych obiektywów. Olympus zaprezentował dziś dwie stałki: M. Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8 oraz M. Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8 Makro.

Olympus zaprezentował dziś dwa nowe obiektywy stałoogniskowe. Pierwszy z nich, M. Zuiko Digital ED 75 mm f/1,8 to jasny teleobiektyw (ekwiwalent 150 milimetrów), który jakością wykonania (w pełni metalowa obudowa) nawiązuje do zaprezentowanych wcześniej obiektywów 12 mm f/2 czy 45 mm f/1,8. Drugi obiektyw to M. Zuiko Digital ED 60 mm f/2,8 - z typową dla obiektywów makro światłosiłą f/2,8 i wygodną ogniskową (ekwiwalent 120 milimetrów). Jak przystało na specjalistyczną konstrukcję obiektyw ten oferuje powiększenie 1:1 przy minimalnej odległości ostrzenia wynoszącej 19 centymetrów.


Więcej informacji na temat tych obiektywów opublikujemy gdy tylko otrzymamy ich specyfikacje od producenta.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12