Olympus E-PM1 - szybki test

Olympus E-PM1 to najniżej plasowany PEN w ofercie japońskiego producenta, ale nie znaczy to jednak, że zabrakło w nim zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które zastosowano w wyższych modelach. Zapraszamy do szybkiego testu tego bezlusterkowca.
Ponieważ najprostszy PEN pod względem zastosowanych w nim technologii obrazowania jest identyczny jak PEN Lite E-PL3 postanowiliśmy skupić się na różnicach w ergonomii i fotografowaniu.

Pierwszym punktem wspólnym z bardziej zaawansowanymi PEN-ami jest 12,3-megapikselowa matryca High Speed Live MOS, która współpracuje z procesorem obrazu TruePic IV. Taki zestaw pozwala na stosowanie czułości ISO 200-12800 i filmowanie w rozdzielczości Full HD w formacie AVCHD. Kolejnym mocnym punktem specyfikacji E-PM1 jest system autofokusa - FAST AF (Frequency Acceleration Sensor Technology), który sprawdził się bardzo dobrze podczas testu E-P3 i E-PL3. Jak by tego było mało, najmniejszy PEN oferuje także szybkie zdjęcia seryjne na poziomie 5 kl/s.

Przy cenie 1850 zł z obiektywem kitowym Olympus E-PM1 będzie konkurował z tańszymi bezlusterkowcami i zaawansowanymi kompaktami, których cena przekracza 1500 zł. W jego zasięgu znajdują się także amatorskie lustrzanki z najniższych linii.

Test został podzielony na następujące części:

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0