Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus E-PM1 - szybki test

Olympus E-PM1 to najniżej plasowany PEN w ofercie japońskiego producenta, ale nie znaczy to jednak, że zabrakło w nim zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które zastosowano w wyższych modelach. Zapraszamy do szybkiego testu tego bezlusterkowca.
0

Autor: Marcin Falana

30 Wrzesień 2011
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Ponieważ najprostszy PEN pod względem zastosowanych w nim technologii obrazowania jest identyczny jak PEN Lite E-PL3 postanowiliśmy skupić się na różnicach w ergonomii i fotografowaniu.

Pierwszym punktem wspólnym z bardziej zaawansowanymi PEN-ami jest 12,3-megapikselowa matryca High Speed Live MOS, która współpracuje z procesorem obrazu TruePic IV. Taki zestaw pozwala na stosowanie czułości ISO 200-12800 i filmowanie w rozdzielczości Full HD w formacie AVCHD. Kolejnym mocnym punktem specyfikacji E-PM1 jest system autofokusa - FAST AF (Frequency Acceleration Sensor Technology), który sprawdził się bardzo dobrze podczas testu E-P3 i E-PL3. Jak by tego było mało, najmniejszy PEN oferuje także szybkie zdjęcia seryjne na poziomie 5 kl/s.

Przy cenie 1850 zł z obiektywem kitowym Olympus E-PM1 będzie konkurował z tańszymi bezlusterkowcami i zaawansowanymi kompaktami, których cena przekracza 1500 zł. W jego zasięgu znajdują się także amatorskie lustrzanki z najniższych linii.

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
8
6
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)