Canon EOS-1D X Mark III - zobacz, co oferuje zapis RAW 5,5K

0
Redakcja Fotopolis
20 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Nowy Canon EOS-1D X Mark III oferuje sporo udogodnień w stosunku do poprzednika, szczególnie w obrębie możliwości trybu wideo. Ale czy to, co prezentuje się fantastycznie w specyfikacji okaże się takie w rzeczywistości?

Canon na pewnym etapie odpuścił wyścig zbrojeń i teraz ma trochę do nadrobienia. Konstruktorzy mają zapewne świadomość, że coraz więcej osób filmuje lustrzankami, a rozrastająca się potężnie oferta bezlusterkowców nie pozostawia chwili na wytchnienie. Pokazany w styczniu Canon EOS-1D X Mark III prezentuje się jednak pod tym względem wyjątkowo kusząco.

Nowy aparat daje nam możliwość filmowania w formacie RAW, w rozdzielczości 5,5 K przy 60 k./s. I to wszystko bez cropa! Do takiego materiału potrzebna będzie zapewne niezła stacja robocza, ale to na pewno nie odstraszy tych, którzy do filmowania podchodzą bardziej poważnie. W końcu możliwość kolor-korekcji plików filmowych RAW to marzenie niejednego filmowca. Oczywiście od razu nasuwa się pytanie o to, czy wszystko jest takie kolorowe, na jakie wygląda.

Tak dobry jak profesjonalna kamera?

W swoim najnowszym vlogu Gordon Laing przybliży wam wszystkie niuanse związane z formatami i rozdzielczościami filmowania dostępnymi w nowym Canonie. Podpowie też jakie są ograniczenia klatkaży, pracy systemu AF oraz w jakich sytuacjach będziemy zmuszeni do odczytu obrazu tylko z części matrycy (cropa). Zobaczymy też, jak wygląda sposób pracy z filmami RAW, na co stać canonowskiego Log-a i jak prezentują się filmy nagrane z prędkością 120 kl./s. Słowem wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o funkcjach wideo najnowszej bestii Canona.

Canon EOS-1D X Mark III Video Whitepaper - dowiedz się wszystkiego na temat możliwości filmowych nowej lustrzanki

Jeśli jednak czujecie niedosyt, zapraszamy Was do przeczytania kompendium producenta na temat szczegółów trybu filmowego nowej lustrzanki. Dokument Canon EOS-1D X Mark III Video Whitepaper dostępny jest do pobrania tutaj.

Więcej interesujących materiałów autora znajdziecie na kanale Gordon Laing w serwisie Youtube.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Średni format dla każdego? O rozwoju tego segmentu rozmawiamy z ekspertem z e-oko.pl
Średni format dla każdego? O rozwoju tego segmentu rozmawiamy z ekspertem z e-oko.pl
Od kilku lat rynek aparatów średnioformatowych przeżywa rozkwit. A przynajmniej tak się wydaje. O nowych trendach, różnicach między lustrzankami a bezlusterkowcami...
29
10
10 lat minęło jak jeden dzień. Oto aparaty, które kształtowały ostatnią dekadę
10 lat minęło jak jeden dzień. Oto aparaty, które kształtowały ostatnią dekadę
Choć formalnie nadal trwa drugie dziesięciolecie XXI wieku, to "nastolecie" bezapelacyjnie minęło. Skoro tak, można pokusić się o jego podsumowanie. Oto najważniejsze aparaty ostatnich 10...
110
36
Tradycyjny, cyfrowy, a może drukarka? Zobacz, który Instax mini jest dla ciebie
Tradycyjny, cyfrowy, a może drukarka? Zobacz, który Instax mini jest dla ciebie
Czy ktoś potrafi oprzeć się magii fotografii natychmiastowej? Instax to zarówno świetny pomysł na prezent, jak i dobrą zabawę. Podpowiadamy, który model najlepiej...
5
6
Powiązane artykuły