Canon EOS-1D X Mark III - zobacz, co oferuje zapis RAW 5,5K

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy Canon EOS-1D X Mark III oferuje sporo udogodnień w stosunku do poprzednika, szczególnie w obrębie możliwości trybu wideo. Ale czy to, co prezentuje się fantastycznie w specyfikacji okaże się takie w rzeczywistości?

Canon na pewnym etapie odpuścił wyścig zbrojeń i teraz ma trochę do nadrobienia. Konstruktorzy mają zapewne świadomość, że coraz więcej osób filmuje lustrzankami, a rozrastająca się potężnie oferta bezlusterkowców nie pozostawia chwili na wytchnienie. Pokazany w styczniu Canon EOS-1D X Mark III prezentuje się jednak pod tym względem wyjątkowo kusząco.

Nowy aparat daje nam możliwość filmowania w formacie RAW, w rozdzielczości 5,5 K przy 60 k./s. I to wszystko bez cropa! Do takiego materiału potrzebna będzie zapewne niezła stacja robocza, ale to na pewno nie odstraszy tych, którzy do filmowania podchodzą bardziej poważnie. W końcu możliwość kolor-korekcji plików filmowych RAW to marzenie niejednego filmowca. Oczywiście od razu nasuwa się pytanie o to, czy wszystko jest takie kolorowe, na jakie wygląda.

Tak dobry jak profesjonalna kamera?

W swoim najnowszym vlogu Gordon Laing przybliży wam wszystkie niuanse związane z formatami i rozdzielczościami filmowania dostępnymi w nowym Canonie. Podpowie też jakie są ograniczenia klatkaży, pracy systemu AF oraz w jakich sytuacjach będziemy zmuszeni do odczytu obrazu tylko z części matrycy (cropa). Zobaczymy też, jak wygląda sposób pracy z filmami RAW, na co stać canonowskiego Log-a i jak prezentują się filmy nagrane z prędkością 120 kl./s. Słowem wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o funkcjach wideo najnowszej bestii Canona.

Canon EOS-1D X Mark III Video Whitepaper - dowiedz się wszystkiego na temat możliwości filmowych nowej lustrzanki

Jeśli jednak czujecie niedosyt, zapraszamy Was do przeczytania kompendium producenta na temat szczegółów trybu filmowego nowej lustrzanki. Dokument Canon EOS-1D X Mark III Video Whitepaper dostępny jest do pobrania tutaj.

Więcej interesujących materiałów autora znajdziecie na kanale Gordon Laing w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Najlepsze używane aparaty, które mocno potaniały - co warto kupić na rynku wtórnym w 2024 roku
Najlepsze używane aparaty, które mocno potaniały - co warto kupić na rynku wtórnym w 2024 roku
Wszyscy chcielibyśmy mieć najnowszy aparat, ale czasem wszystko, czego potrzebujemy mogą zaoferować nam kilkuletnie modele z drugiej ręki, które zdążyły mocno potanieć. Oto 14...
30
Piotr Werner: Tethering (nie tylko) w mojej fotografii
Piotr Werner: Tethering (nie tylko) w mojej fotografii
O tym, czym jest tethering, jak stosować go w praktyce i jakie zalety w pracy fotografa dają kable TetherTools, pisze Piotr Werner.
27
Jak walczyć z light pollution, by robić lepsze zdjęcia astro
Jak walczyć z light pollution, by robić lepsze zdjęcia astro
Astrofotografia i nocne zdjęcia krajobrazowe wymagają odpowiedniego obiektywu, ale w dobie wszechobecnego zanieczyszczenia światłem warto wykorzystać także odpowiednie filtry...
8
Powiązane artykuły