Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon #FreeYourStory - zabłyśnij oryginalnością i wygraj aparat oraz indywidualne warsztaty

0

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Sierpień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Canon rusza z konkursem kierowanym do młodych, kreatywnych pasjonatów fotografii. W ramach zadania dwa ograne tematy, które trzeba ukazać z nowej perspektywy. Do wygrania 30 zestawów sprzętowych oraz udział w indywidualnych warsztatach z ambasadorami marki.

Każdego dnia użytkownicy mediów społecznościowych na całym świecie wymieniają się milionami zdjęć i filmów, poświęcając tym samym swój czas i energię na tworzenie kreatywnych treści. Prym w tym zakresie wiodą przedstawiciele Generacji Z i Millenialsi, czyli najmłodsze grupy wiekowe – aż 60% z nich przyznaje, że posiada aparat cyfrowy, a aż 45% określa siebie jako codziennych fotografów (z ang. snapshot photographers).

Wspierając twórczość fotograficzną młodych pasjonatów, którzy za pomocą zdjęć dzielą się swoimi historiami na co dzień, Canon ogłasza konkurs fotograficzny #FreeYourStory, w którym do wygrania będzie 30 zestawów sprzętu fotograficznego (m.in. EOS M200 i Zoemini S) oraz – dla laureatów dwóch pierwszych miejsc – udział w warsztatach pod okiem ambasadorów Canon i niezależnych twórców. Warsztaty będą dotyczyły kompozycji zdjęcia i optymalnych ustawień sprzętowych w różnych sytuacjach, czyli elementów prowadzących do wypracowania doskonałego zdjęcia.

Pokaż sztampę w nowym świetle

Jako zadania konkursowe organizator przygotował dwa sztampowe tematy, które zmusić mają uczestników do wykrzesania z siebie kreatywności i zinterpretowania ich w nowy, świeży sposób.

Selfie w lustrze

Są wszędzie. Nie da się nie zobaczyć chociaż jednego, spędzając trochę czasu w mediach społecznościowych. Pokaż nam więc, jak to się robi i przyślij nam jak można zupełnie inaczej podejść do tak ogranego tematu.

Wymuszona perspektywa

Widzieliśmy to już wszyscy. Słońce między palcami, przyjaciele stojący na Twojej dłoni i opierający się o Krzywą wieżę w Pizie. Pora odrzucić sztampę i zrobić coś, czego nie zrobił jeszcze nikt.

Jak wziąć udział?

Co ważne, w konkursie biorą udział zarówno zdjęcia, jak i filmy, co pozwoli na bardziej kreatywne podeście do tematu. Aby wziąć udział w konkursie, należy do 21 września 2020 roku wypełnić formularz na stronie konkursowej i przesłać jedno zdjęcie lub jeden film do każdego wyzwania.

Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez profesjonalnych twórców, w tym Michaela Graya, filmowca i twórcy internetowego, a także ambasadorów Canon – Wandę Martin i Ullę Lohmann. Głównymi kryteriami oceny będą kreatywność, siła przekazu oraz podejście do tematu-wyzwania. Zwycięzców konkursu poznamy zaś 28 września.

Do wygrania 30 zestawów sprzętu

W ramach konkursu wyłonionych zostanie 2 zwycięzców pierwszej nagrody, którzy otrzymają aparat Canon EOS M200, aparat Canon Zoemini S, 2x 50 arkuszy papieru fotograficznego Canon ZINK 2x3”, kamerę Canon IVY REC a także możliwość wzięcia udziału w indywidualnych warsztatach z ambasadorami i indywidualnymi twórcami.

Oprócz tego, wyłonionych zostanie 30 zwycięzców drugiego miejsca, którzy losowo otrzymają wybraną nagrodę spośród biorącego udział w konkursie sprzętu: Drukarkę SELPHY QX10, kamerę Canon Ivy Rec, aparat Zoemini S, aparat Zoemini C, drukarkę Zoemini lub drukarkę Canon CP1300.

Zgłoszenia do 21 września

Konkurs Canon #FreeYourStory to świetna inicjatywa. Ja osobiście czekam na zdjęcia, które z jednej strony zatrzymają moją uwagę na dłużej , a z drugiej – będą odpowiadać na postawione zadania  w sposób oryginalny. Warto pamiętać, że w konkursie nie ma znaczenia sprzęt, jakim wykonujemy zdjęcie. Kluczem jest tutaj kreatywność tworzonych treści. Weź aparat lub smartfon w dłoń i do dzieła! - komentuje influencer i jeden z jurorów, Michael Gray.

Dla tych, którzy szukają inspiracji do realizowania konkursowych wyzwań, uruchomiony zostanie #FreeYourStory Hub Web Canon z szeregiem interesujących treści, porad i wskazówek i przydatnych artykułów, ale też polecanych rozwiązań dla fotografów na każdym poziomie, od amatorów po entuzjastów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 września.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie canon.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły