„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 10. Opolskim Festiwalu Fotografii

0

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Rusza 7. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Konkurs „Pokaż się" skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców zajmujących się fotografią. Nadesłane propozycje - gotowe lub będące na ukończeniu projekty wystawy - muszą wiązać się z hasłem przewodnim 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii - „Etapy”. Organizatorzy są otwarci na technikę i formę zaproponowanych wystaw.

Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego, ale w sekcji „Pokaż się" mogą brać udział wyłącznie artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski.

Zwycięzca, oprócz możliwości zaprezentowania własnej wystawy otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł.

Jak aplikować?

Prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym można nadsyłać na adres kontakt@dwaosiem.pl do 15 lipca 2020 roku. Całkowity rozmiar nadesłanych prac nie może przekraczać 10 MB. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 lipca.

Prace będzie oceniać jury w składzie: Marek Szyryk (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanna Kinowska - (Służewski Dom Kultury w Warszawie) i Sławomir Mielnik (Fundacja 2.8). Ocenie podlegać będą tak elementy jak: ogólne wrażenie artystyczne, spójność pracy z hasłem konkursu, zawartość merytoryczna, pomysłowość i nowatorstwo, staranność wykonania. Wernisaż zwycięskiego projektu będzie miał miejsce podczas otwarcia 10. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 2 października 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie i informacje o laureatach poprzednich edycji znajdziecie pod adresem offoto.pl.

(Fot. okładkowa: Jakub Wawrzak, z serii "Pseudologia Fanstastica", laureat 5. edycji konkursu Pokaż Się)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Pod znakiem fotografii miejskiej Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek poprowadzą warsztaty fotograficzne Fujifilm w największych miastach Polski
0
0
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
266 najlepszych polskich zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo od dzisiaj można oglądać na wystawie w Warszawie. W te wakacje wystawa zawita...
0
0
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
Jesteś debiutującą fotografką? Chcesz rozwijać swój cykl pod okiem doświadczonych artystek? Zgłoś się do projektu "Jak widać".
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)