Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nagroda im. Krzysztofa Millera 2019 - zgłoszenia tylko do piątku

1

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Wrzesień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Wystartowała druga edycja konkursu fotograficznego upamiętniającego wybitnego reportażystę Krzysztofa Millera. Zgłoszenia można przesyłać do 25 października. Na zwycięzców czeka 15 tys. zł.

Nagroda im. Krzysztofa Millera to konkurs, który ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także ma być inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.

Do pierwszej edycji zgłoszono blisko 5 tysięcy zdjęć, z których najlepszy okazał się reportaż Anny Limanowicz “Między blokami”, traktujący o związku dwóch kobiet. Materiał publikowany był na łamach “Dużego Formatu” a także w “The New York Times”.

Startować mogą wszyscy. Liczy się wartość zdjęć

fot. Krzysztof Miller, Czeczen przed pałacem prezydenckim, 6.05.1995

Teraz organizatorzy zapraszają do wzięła udziały w drugiej edycji konkursu. Do konkursu mogą przystąpić zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów, lub też członkowie jednej agencji fotograficznej. W ramach konkursu uczestnicy mogą przysyłać materiały fotograficzne o dowolnej tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej bądź kulturalnej w głównej kategorii oraz dodatkowo w ramach utworzonej kategorii #PositiveImpact, której patronuje partner wydarzenia, Deutsche Bank.

Zdjęcia oceniane będą przez jury w składzie: Ewa Ewart (producentka filmów dokumentalnych i dziennikarka BBC), Anna Bedyńska (fotoreporterka i laureatka World Press Photo i Grand Press Photo), Wojciech Nowicki (pisarz i kurator), Ewa Wieczorek (redaktor naczelna Wysokich Obcasów Extra), Jerzy Wójcik (wydawca ,,Gazety Wyborczej”), Adam Lach (fotoreporter i laureat Grand Press Photo, współzałożyciel agencji Napo Images), Tomasz Kowalski (Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska), Maciek Zieliński (redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska) oraz Beata Łyżwa-Sokół (szefowa Działu Foto ,,Gazety Wyborczej” jako przewodnicząca jury konkursu).

Jak aplikować?

Na laureatów najlepszych prac czekają nagrody w wysokości 10 000 zł (nagroda im. Krzysztofa Millera) i 5000 zł (nagroda w kategorii #PositiveImpact). Projekty na konkurs można zgłaszać do 25 października 2019 roku za pośrednictwem formularza online, udostępnionego na stronie wyborcza.pl.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Krzysztof Miller

Krzysztof Miller, fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

“Jako fotoreporter Gazety Wyborczej Krzysztof Miller widział chyba wszystkie wojny tego świata. Był w Afganistanie, Czeczenii, państwach afrykańskich, Gruzji, Bośni, Nadniestrzu, Kongu, Rwandzie… Przypatrywał się im uważnie. Przepuszczał przez migawkę swego aparatu tysiące tragicznych obrazów, by nam, siedzącym w zaciszu i bezpiecznym komforcie, dostarczyć ten jeden symbol, fotograficzną syntezę - to, co nazywamy istotą rzeczy.” - mówi o fotografie Jarosław Kurski, redaktor naczelny Gazety Wyborczej.

“Krzysiek był jak filtr, przez który przepływała nędza współczesnego świata, okrucieństwo losu i zło człowieka. Tego człowieka, o którym Barbara Skarga mówiła, że "nie jest to piękne zwierzę". Nagrodą im. Krzysztofa Millera nie tylko chcemy uczcić pamięć wybitnego fotoreportera, naszego Przyjaciela. Chcemy, by była ona inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.”

Odsłonięcie pamiątkowego muralu

Przy okazji drugiej edycji konkursu, na budynku wydawnictwa Agora, przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie, odsłonięty zostanie mural autorstwa Brunona Althamera, upamiętniający postać Krzysztofa Millera i inspirowany jego najbardziej znanymi zdjęciami.

Oficjalna prezentacja odbędzie się w poniedziałek, 6 września 2019 roku o godzinie 16:00. 

Więcej informacji o konkursie Nagroda im. Krzysztofa Millera znajdziecie pod adresem wyborcza.pl.

{$in-article-newsletter}
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
6
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)