Krzysztof Miller

Wszystkie artykuły z tagiem: "Krzysztof Miller" w serwisie fotopolis.pl:
Anna Liminowicz laureatką Nagrody im. Krzysztofa Millera
We wrześniu Gazeta Wyborcza wystartowała z nowym konkursem kierowanym do fotoreporterów. Nagroda im. Krzysztofa Millera nagradza “odwagę patrzenia” i ma za zadanie wyłaniać najlepsze reportaże ostatniego roku. Poznaliśmy wyniki 1 edycji konkursu.
10 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Nagroda im. Krzysztofa Millera - konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2018 roku
Nagroda im. Krzysztofa Millera to konkurs, który ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także ma być inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.
12 Wrz 2018
Michał Chrzanowski
1
W 1993 roku Krzysztof Miller, Andrzej Chętko i Piotr Bikont wsiedli w kolej transsyberyjską. Wyprawa ta okazała się dla nich podróżą życia
Dziś rusza festiwal W Ramach Sopotu, a wraz z nim wyjątkowa, niepokazywana dotąd, pośmiertna wystawa Krzysztofa Millera “Podróż koleją transsyberyjską”. Jej uczestnicy opowiadają o wydarzeniach sprzed 25 lat.
7 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera. Od 6 czerwca w Domu Spotkań z Historią
“Rok 1989 przyniósł wolność i nadzieję. I o tym są te zdjęcia” - pisze Paweł Smoleński w tekście otwierającym wystawę. Krzysztof Miller zrobił je na początku swojej kariery. Jak wygląda rok ’89 w jego obiektywie? Już niebawem dowiecie się tego na wystawie w warszawskim DSH.
24 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
Krzysztof Miller: wystarczająco blisko
W najbliższy weekend, 1-2 października w Warszawie odbędzie się wystawa upamiętniająca tragicznie zmarłego Krzysztofa Millera - jednego z najwybitniejszych i najbardziej cenionych fotoreporterów wojennych.
27 Wrz 2016
Michał Chrzanowski
0
Nie żyje Krzysztof Miller – jeden z najwybitniejszych polskich fotoreporterów
Zawodowo związany przede wszystkim z Gazetą Wyborczą. Ceniony fotoreporter, znany głównie ze zdjęć dokumentujących strefy konfliktów. Krzysztof Miller zmarł tragicznie w wieku 54 lat.
9 Wrz 2016
Michał Chrzanowski
1
Twórcy kultury śląskiej w obiektywach Krzysztofa Millera i Marka Wesołowskiego
Centrum Kultury Katowice i Galeria 5 zapraszają na wernisaż wystawy 2 odsłony projektu “Twórcy kultury śląskiej”, w ramach którego Krzysztof Miller i Marek Wesołowski sfotografowali osobistości regionu śląska.
19 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Spotkanie z autorami wystawy „Kobieta na wojnie”
W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury wystawie „Kobieta na wojnie”, na której eksponowane są prace czołowych polskich fotoreporterów: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera i Maksymiliana Rigamontiego. Już dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z autorami wystawy.
10 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
„Kobieta na wojnie” w galerii Kordegarda
Narodowe Centrum Kultury i ZPAF zapraszają do Warszawy na wernisaż wystawy „Kobieta na wojnie”. Zdjęcia trzech polskich fotoreporterów: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera, Maksymiliana Rigamontiego zwracają uwagę na rolę kobiety - uczestniczki zdarzeń, obiektu tęsknot i pragnień w konfliktach zbrojnych. Wernisaż już dzisiaj o godzinie 18:00.
2 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Fotografia musi być chropowata - rozmowa z Krzysztofem Millerem
Rozwój mediów internetowych na nowo kształtuje rzeczywistość, również fotograficzną. O kondycji fotografii prasowej, wpływie internetu na odbiorcę, granicach zawodu fotografa wojennego i konkursie World Press Photo rozmawialiśmy z Krzysztofem Millerem.
25 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0