Doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF. Najlepsze prace słuchaczy można oglądać do 20 lipca

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Stara Galeria ZPAF zaprasza do Warszawy na wernisaż XVII Dorocznej Wystawy Studium Fotografii ZPAF. Ekspozycja to przekrój całorocznej pracy słuchaczy roku podstawowego i warsztatowego. Wernisaż już dziś o godzinie 20:00.

Jak co roku Studium Fotografii ZPAF zaprezentuje prace swoich słuchaczy. XVII Doroczna Wystawa SF ZPAF będzie skupiać zdjęcia uczestników roku podstawowego i warsztatowego. Po licznych ćwiczeniach i wykładach prowadzonych przez doświadczoną kadrę autorzy wystawy przygotowali materiał, którego poziom i szeroka gama tematyczna z pewnością przykują uwagę każdego widza.

fot. Małgorzata Sarzalska

- Wybór jak zwykle nie był prosty. Jak pomieścić potencjał takiej grupy wzrastającej w swej fotograficznej dojrzałości Twórców w przestrzeni zabytkowych sal, których kubatura od wieków pozostaje niezmienna? - pyta kurator wystawy i dyrektor studium, Wojciech Sternak. - Siłą rzeczy wybrano najciekawsze prace najbardziej aktywnych uczestników Studium. Zbiorowy charakter wystawy pociąga za sobą pewien przeglądowy jej charakter. Sądzę, że w przypadku tej wystawy to dobrze. Wyrwane aparatem fotograficznym fragmenty rzeczywistości budują w swym ponownym połączeniu pewną wizję tego, co nas otacza. Absolwenci obydwu lat, mimo stawiania dopiero pierwszych kroków w przygodzie ze światłoczułym medium, w zdecydowanej większości przychodzą do nas wyposażeni w dojrzałe spojrzenie na świat, odwagę jego wyrażania, pasję tworzenia obrazu, a przede wszystkim budowania jakże cennej społeczności otwartej na dyskusję i wymianę poglądów.

fot. Magdalena Huszcza

Wyboru prac na XVII Doroczną Wystawę SF ZPAF dokonali: Jolanta Rycerska, Andrzej Zygmuntowicz i Wojciech Sternak. Autorzy, których prace zobaczymy na wystawie to: Alicja Bordon, Tomasz Bugajny, Mariusz Dmowski, Magdalena Huszcza, Robert Natenadze, Dorota Nowotny, Izabela Pajdała-Kusińska, Małgorzata Sarzalska, Agnieszka Smulko-Okupna, Marcin Tomczyk, Renata Umińska i Piotr Wideryński.

- Ta wystawa ma również szczególne, osobiste znaczenie dla mnie. Gdy powierzano mi stery Studium na jesieni zeszłego roku przyjmowałem to z radością ale również z dużą tremą na przyszłość. - dodaje Sternak. - Ostatnie miesiące uświadomiły mi, że przyjęte przeze mnie założenia wydają się sprawdzać: międzypokoleniowa współpraca między bardziej doświadczonymi a młodymi, pełnymi energii wykładowcami, dobra atmosfera między słuchaczami, cenny dialog między nimi, a kadrą Studium - te trzy elementy zafunkcjonowały i przyniosły piękny owoc, którym jest, jak wierzę, prezentowana wystawa. Wierzę, że wytworzony poziom energii Studium będzie z każdym kolejnym rocznikiem wzrastać!

fot. Tomasz Bugajny

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku w Starej Galerii ZPAF, przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 20 lipca 2018. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)