„Weather Permitting” – Islandia w obiektywie Rafała Milacha

0
Michał Chrzanowski
2 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria Ego zaprasza na wystawę „Weather Permitting”, która jest pierwszą wspólną prezentacją dwóch projektów z Islandii autorstwa Rafała Milacha. Wernisaż oraz spotkanie autorskie odbędą się w przyszły piątek, 11 marca 2016 roku, w Poznaniu.
Wystawa Weather Permitting składa się głównie z cyklu fotografii „In the Car with R” - który jest także częścią projektu „IS(Not)” kolektywu Sputnik Photos - powstał w 2010 roku podczas podróży Rafała Milacha w towarzystwie islandzkiego pisarza Huldara Breiðfjörða. Pięć lat później spotkali się ponownie podczas realizacji filmu dokumentalnego.

Weather Permitting jest pierwszą wspólną prezentacją tych dwóch projektów z Islandii. To także kompilacja dwóch skrajnie różnych opowieści drogi. Pierwsza – związana jest z najdłuższą trasą, jaką można odbyć wokół Islandii, druga – z krótką przeprawą przez zaśnieżoną przełęcz. Tym co łączy te historie, poza geografią, jest pokonywanie dystansu rozumiane zarówno jako próba poznania „obcego” (fotografia), jak i fizyczne zmaganie się z naturą (film).
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Wernisaż i spotkanie autorskie odbędzie się 11 marca 2016 roku o godzinie 18:00 w poznańskiej Galerii Ego. Ekspozycję będzie można oglądać do 19 kwietnia bieżącego roku. Szczegółowe informacje możecie dowiedzieć się ze strony galeriaego.pl. Więcej prac Rafała Milacha znajdziecie na stronie rafalmilach.com.

Rafał Milach (ur. 1978) fotograf, twórca książek, kurator. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie (obecnie doktorant i wykładowca na tej uczelni). Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Autor książek „The Winners", „Black Sea of Concrete", „7 Rooms", nagradzanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Stypendysta MKiDN, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursów: World Press Photo, Pictures of the Year International, New York Photo Festival Awards. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
16
5
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
87
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)