WJF, Vol. 3: “Photobook, czyli książka fotograficzna” - spotkanie z Rafałem Milachem

WJF, Vol. 3: “Photobook, czyli książka fotograficzna” - spotkanie z Rafałem Milachem
Organizatorzy cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami vol. 3 zapraszają do Warszawy na spotkanie, które ma na celu przybliżenie tematu książek fotograficznych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 marca 2015 roku o godzinie 18:00.
Spotkanie “Photobook, czyli książka fotograficzna” jest trzecią imprezą z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami vol. 3, a prowadzone będzie przez fotografa i twórcę photobooków, Rafała Milacha. Autor jest wykładowcą na uczelni ITF w Opawie, a od ponad 10 lat realizuje projekty związane z transformacją systemową w krajach byłego ZSRR, czego efektem są wydane w ostatnich latach książki “The Winners”, “Black Sea of Concrete” i “7 Rooms”. Prace Rafała Milacha były prezentowane na licznych wystawach zagranicznych a on sam jest laureatem wielu konkursów, w tym prestiżowego plebiscytu World Press Photo.
fot. Rafał Milach, książki z lat 2000-2014
Spotkanie dotyczące photobooków, jak mówi sam autor, ma za zadanie przynieść odpowiedzi na pytania czym właściwie są książki fotograficzne i czemu zawdzięczają swój sukces w ostatnim czasie. Zostaną też poruszone zagadnienia wpływu książek fotograficznych na rynek fotografii i tego jak kształtuje się relacja między fotografem, a wydawcą.

Spotkanie “Photobook, czyli książka fotograficzna” odbędzie się w czwartek 26 marca 2015 roku o godzinie 18:00 w barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji o cyklu spotkań znajdziemy na stronie projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4