Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu

Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu
W dniach 17-19 kwietnia odbyła się druga edycja projektu Pop Up Gallery, w ramach której na specjalnej wystawie mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zobaczcie jak było na wernisażu.
Pop Up Gallery to formuła wystawiennicza zapoczątkowana w 2014 roku przez Barbarę Elżanowską – Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Koncepcja zakłada organizację krótkich wystaw połączonych z możliwością kupna prezentowanych prac. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i obiecujących debiutantów.

Niedawno informowaliśmy Was o drugiej edycji cyklu, w ramach której mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się w warszawskim Studiu Bank.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Tomasz Tomaszewski (ur.1956) - doktor ASP w Warszawie, członek ZPAF, członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Swoje zdjęcia publikował w najważniejszych pismach krajowych i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor książek i wielu wystaw indywisualnych w kraju i za granicą. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Krystyna Nowakowska (ur. 1953) - Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego “Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.


Więcej informacji o projekcie Pop Up Gallery znajdziecie na stronie 101projekt.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18