Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu

Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu
W dniach 17-19 kwietnia odbyła się druga edycja projektu Pop Up Gallery, w ramach której na specjalnej wystawie mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zobaczcie jak było na wernisażu.
Pop Up Gallery to formuła wystawiennicza zapoczątkowana w 2014 roku przez Barbarę Elżanowską – Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Koncepcja zakłada organizację krótkich wystaw połączonych z możliwością kupna prezentowanych prac. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i obiecujących debiutantów.

Niedawno informowaliśmy Was o drugiej edycji cyklu, w ramach której mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się w warszawskim Studiu Bank.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Tomasz Tomaszewski (ur.1956) - doktor ASP w Warszawie, członek ZPAF, członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Swoje zdjęcia publikował w najważniejszych pismach krajowych i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor książek i wielu wystaw indywisualnych w kraju i za granicą. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Krystyna Nowakowska (ur. 1953) - Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego “Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.


Więcej informacji o projekcie Pop Up Gallery znajdziecie na stronie 101projekt.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0