Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu

Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu
W dniach 17-19 kwietnia odbyła się druga edycja projektu Pop Up Gallery, w ramach której na specjalnej wystawie mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zobaczcie jak było na wernisażu.
Pop Up Gallery to formuła wystawiennicza zapoczątkowana w 2014 roku przez Barbarę Elżanowską – Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Koncepcja zakłada organizację krótkich wystaw połączonych z możliwością kupna prezentowanych prac. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i obiecujących debiutantów.

Niedawno informowaliśmy Was o drugiej edycji cyklu, w ramach której mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się w warszawskim Studiu Bank.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Tomasz Tomaszewski (ur.1956) - doktor ASP w Warszawie, członek ZPAF, członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Swoje zdjęcia publikował w najważniejszych pismach krajowych i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor książek i wielu wystaw indywisualnych w kraju i za granicą. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Krystyna Nowakowska (ur. 1953) - Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego “Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.


Więcej informacji o projekcie Pop Up Gallery znajdziecie na stronie 101projekt.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4