Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu

Tomasz Tomaszewski w Pop Up Gallery - fotorelacja z wernisażu
W dniach 17-19 kwietnia odbyła się druga edycja projektu Pop Up Gallery, w ramach której na specjalnej wystawie mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zobaczcie jak było na wernisażu.
Pop Up Gallery to formuła wystawiennicza zapoczątkowana w 2014 roku przez Barbarę Elżanowską – Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Koncepcja zakłada organizację krótkich wystaw połączonych z możliwością kupna prezentowanych prac. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i obiecujących debiutantów.

Niedawno informowaliśmy Was o drugiej edycji cyklu, w ramach której mogliśmy zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego i rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy, który odbył się w warszawskim Studiu Bank.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Tomasz Tomaszewski (ur.1956) - doktor ASP w Warszawie, członek ZPAF, członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Swoje zdjęcia publikował w najważniejszych pismach krajowych i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor książek i wielu wystaw indywisualnych w kraju i za granicą. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Krystyna Nowakowska (ur. 1953) - Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego “Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.


Więcej informacji o projekcie Pop Up Gallery znajdziecie na stronie 101projekt.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13