Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tomasz Tomaszewski i Krystyna Nowakowska w kolejnej edycji Pop Up Gallery

0

Autor: Maciej Luśtyk

9 Kwiecień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W ramach drugiej edycji projektu Pop Up Gallery, na specjalnej wystawie “Zadziwienia/Metamorfozy” będziemy mogli zobaczyć zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego oraz rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Ekspozycję będzie można oglądać w dniach 17-19 kwietnia 2015 w warszawskim Studiu Bank.

Pop Up Gallery to formuła wystawiennicza zapoczątkowana w 2014 roku przez Barbarę Elżanowską – Rutherford (101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej) oraz Szymona Kobusińskiego (Studio Bank). Koncepcja zakłada organizację krótkich wystaw połączonych z możliwością kupna prezentowanych prac. Prezentacji fotografii towarzyszą pokazy form przestrzennych autorstwa zarówno uznanych twórców, jak i obiecujących debiutantów. Podczas pierwszej edycji Pop Up Gallery mogliśmy oglądać prace fotografa Tomka Sikory i Mateusza Sikory, rzeźbiarza.

W tym roku w zabytkowej przestrzeni Studia Bank zobaczymy zbiór pochodzących z kilku cykli i z różnych części świata fotografii prasowych autorstwa Tomasza Tomaszewskiego oraz rzeźby Krystyny Nowakowskiej. Tak o wystawię mówią organizatorzy - Szczególne momenty uchwycone w poszukiwaniu oryginalnego piękna, zamknięte w dynamicznych, czarno-białych kadrach zestawione zostaną z opowiadającymi o ludzkiej kondycji i przemijaniu unikatowymi rzeźbami Krystyny Nowakowskiej odlewanymi w brązie techniką wosku traconego.

Tomasz Tomaszewski (ur.1956) - doktor ASP w Warszawie, członek ZPAF, członek agencji Visum Archiv w Hamburgu, Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową. Swoje zdjęcia publikował w najważniejszych pismach krajowych i zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Autor książek i wielu wystaw indywisualnych w kraju i za granicą. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji.

Krystyna Nowakowska (ur. 1953) - Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą, ze szczególnym upodobaniem do unikatowych kompozycji, tworzonych w wosku i odlewanych w brązie, techniką „traconego wosku”. Prace autorstwa Krystyny Nowakowskiej znajdują się w zbiorach galerii oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Krakowie, Szeged, Boliwii, Francji, Holandii, Japonii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, USA, Włoszech. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Twórczego “Polart” i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 17-19 kwietnia 2015 w godzinach 11:00-19:00 (sob.) i 11:00-17:00 (ndz.) w Studiu Bank przy ul. Daniłowiczowskiej 18b w Warszawie. W ramach Pop Up Gallery odbędą się również wydarzenia towarzyszące, których listę prezentujemy poniżej:

  • 17.04.2015 godz.17:00 - spotkanie z rzeźbiarką Krystyna Nowakowską
  • 18.04.2015 godz. 17:00 - warsztaty art-coachingu Małgorzaty Marczewskiej
  • 19.04.2015 godz. 16:00 - spotkanie z fotografem Tomaszem Tomaszewskim

Na wystawę i wydarzenia towarzyszące wstęp jest bezpłatny

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)