Prywatna Akademia Fotografii Tomasza Tomaszewskiego

Autor: Maciej Luśtyk

20 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Startują zapisy na kolejną, czwartą już edycję prywatnych warsztatów fotograficznych organizowanych przez Tomasza Tomaszewskiego. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących entuzjastów fotografii, chcących udoskonalić warsztat pod okiem mistrza.

Warsztaty obejmują dziewięć 10-godzinnych spotkań organizowanych w domu fotografa w podwarszawskim Konstancinie, w każdą trzecią sobotę miesiąca, począwszy od czerwca 2015 do maja 2016 (z przerwą na wakacje, oraz z wyłączeniem grudnia). Każde spotkanie trwa 10 godzin i poświęcone jest odrębnemu zagadnieniu, między innym kolorowi, kompozycji, decydującemu momentowi, budowaniu fotograficznej historii, edycji czy publikacji. Każdy z uczestników otrzyma do wykonania comiesięczne zadania fotograficzne, a także równolegle będzie pracował nad jednym, osobistym materiałem długoterminowym, którego rozwój będzie oceniany wspólnie na kolejnych zajęciach.

Tak o warsztatach wypowiada się sam Tomasz Tomaszewski - Założeniem moich warsztatów jest, aby wyposażyć uczestników w wyczerpujące kompendium wiedzy, pozwalające bez obaw poruszać się w dzisiejszym skomplikowanym świecie fotografii, a tym samym z radością stawiać czoła dowolnym wyzwaniom tego medium. Zajęcia są jednocześnie pretekstem do wymiany myśli i poglądów, które mają wpływ na to, jak fotografujemy. Oczekuję zatem entuzjastów, którzy chcą zainwestować w swój umysł, wszechstronnie opanować sztukę fotografowania, którą na tych zajęciach traktować będziemy jako, równoprawną z innymi, formę indywidualnej wypowiedzi, jako inny sposób myślenia.

Koszt uczestnictwa w jednym 10-godzinnym spotkaniu wynosi 1000 zł. Przy zapisach należy zapłacić z góry za trzy kolejne spotkania. W ramach tej kwoty uczestnicy otrzymają pomoce naukowe i materiały edukacyjne w formie plików pdf, listy książek i albumów, adresów najważniejszych, wiarygodnych stron Internetowych i filmów o fotografii, a także posiłki serwowane w domowej atmosferze.

Zapisy przyjmowane są drogą mailową lub telefoniczną do końca maja 2015 roku. Więcej informacji o warsztatach znajdziemy na stronie tomasztomaszewski.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Jak przygotować się na fotograficzne miejskie łowy? Jak wybrać i jak ustawić aparat by nie stracić żadnej klatki? Gdzie szukać ciekawych ujęć i jak komponować kadry? Odpowiedzi na te i inne...
9
Perseidy 2021: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
Perseidy 2021: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
W noc z 12 na 13 sierpnia 2021 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
25
Photo Plus Learning Lens - darmowe kursy fotografii online
Photo Plus Learning Lens - darmowe kursy fotografii online
Organizatorzy amerykańskich targów Photo Plus wystartowali z platformą Learning Lens, dzięki której będziemy mogli zgłębiać najprzeróżniejsze tajniki fotografii i...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)