Wygraj zaproszenia i podróż na polską premierę World Press Photo 2015!

0
Maciej Luśtyk
21 Kwiecień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Wraz z firmą Canon zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zdobycia jest 10 podwójnych zaproszeń na wernisaż wystawy World Press Photo 2015. Wystarczy podzielić się z nami refleksjami nad współczesną kondycją fotoreportażu. Dodatkowo 3 najlepsze osoby otrzymają zwrot kosztów podróży. Wernisaż już 28 kwietnia 2014 w poznańskim CK ZAMEK.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Na pewno doskonale pamiętacie wyniki World Press Photo 2015, o których pisaliśmy w lutym tego roku, a także późniejsze kontrowersje i dyskwalifikację zwycięzcy kategorii Contemporary Issues, Giovaniego Troilo. Od kilku lat w kontekście World Press Photo pada mnóstwo pytań o współczesną kondycję reportażu i jego przyszłość. W tym roku szczególnie silne były dyskusje wokół etyki fotoreportera i istoty fotoreportażu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (19)


Ciekawym głosem w prowadzonej od wielu lat dyskusji jest wypowiedź Gary’ego Knighta, przewodniczącego jury konkursu World Press Photo 2014 (zobaczcie artykuł ”Ewolucja fotoreportażu” na stronach canon.pl).

Chcielibyśmy zaprosić na polską premierę World Press Photo 2015 czytelników fotopolis, którzy podzielą się z nami swoimi refleksjami nad współczesną kondycją fotoreportażu, jego przyszłością. Tym konkursem rozpoczynamy szerszą dyskusję i nowy cykl artykułów, do którego wspólnie z Canonem zaprosimy Was już wkrótce!

Film z ubiegłorocznej polskiej premiery WPP w Poznaniu:


Aby wziąć udział w konkursie, należy do piątku 24 kwietnia 2015 roku, w komentarzach Facebookowych pod niniejszym artykułem, odpowiedzieć na pytanie "Jak widzisz rolę współczesnego reportażu i jego przyszłość?”. Wystarczy krótka kilkuzdaniowa wypowiedź (max. 1000 znaków!). Zwycięzców poprosimy o wysyłkę danych osobowych dopiero po ogłoszeniu wyników konkursu.

Jeśli nie chcecie zgłaszać opinii publicznie lub nie posiadacie konta w serwisie Facebook, możecie przesłać odpowiedź na adres kontakt@fotopolis.pl zaznaczając w temacie maila "WPP 2015”. Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy 10 zgłoszeń, których autorzy otrzymają podwójne zaproszenia na polską premierę World Press Photo w Poznaniu.́ Zwiedzą wystawę w towarzystwie przewodnika z World Press Photo oraz kuratora wystawy z Zamku w Poznaniu. Dodatkowo autorom 3 najlepszych odpowiedzi zwrócone zostaną koszty podróży.

To jeszcze nie koniec. Wybrane osoby wyślą nam relacje z imprezy, które zamieścimy na łamach serwisu fotopolis.pl. Autorzy najlepszych z nich otrzymają albumy skupiające prace finalistów tegorocznej edycji konkursu World Press Photo.

Wernisaż wystawy World Press Photo 2015 odbędzie się we wtorek 28 kwietnia 2015 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
W niedzielę 27 października rusza kolejna edycja warsztatów „Portrety miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj", pozwalających spojrzeć na historię stolicy z perspektywy obiektywu.
1
0
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Warszawski Instytut Fotografii Fort zaprasza na poświęcone projektom długoterminowym, weekendowe warsztaty “DIY Storytelling”, które poprowadzi holenderski...
0
0
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)