Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Relacja z otwarcia wystawy World Press Photo 2015

0

Autor: Marta Majewska

30 Kwiecień 2015
Artykuł na: 9-16 minut

W ubiegły wtorek otwarto w Poznaniu wystawę World Press Photo 2015. Dzięki konkursowi, do którego zaprosiliśmy Was razem z firmą Canon, mogło dotrzeć kilku czytelników fotopolis.pl. Dziś prezentujemy relację jednego z nich - Dawida Janika, który do Poznania musiał przebyć spory kawał drogi.

tekst i zdjęcia Dawid Janik

Wtorkowy wieczór na poznańskiej mapie kulturalnej zaznaczył się szczególnie, za sprawą wernisażu, który miał miejsce w Centrum Kultury ZAMEK - World Press Photo 2015.

Ten ceniony konkurs skupia wokół siebie szerokie grono fotoreporterów, co potwierdza ilość zgłoszonych zdjęć, a wynosiła ona 97 912 fotografii. Fotografowie, biorący udział w WPP 2015 pochodzą ze 131 krajów. Te liczby pokazują jak wielkie zainteresowanie konkursem.

Zainteresowanie wernisażem było równie ogromne. Ściany CK Zamek wypełniły się po brzegi. Zgromadzonych gości przywitała Pani Anais Conjin, kurator wystawy ze strony World Press Photo Foundation oraz dyrektor CK Zamek, Pani Anna Hryniewiecka.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Co wpływa na tak wielkie zainteresowanie wystawą? Myślę, że jednym z powodów jest ilość kategorii konkursowych, a w tym roku przyznano nagrody aż w dziewięciu. Różnorodność przedstawionych tematów przyciąga różne grono odbiorców. Cieszy fakt, że na wernisażu zjawiły się osoby w różnym wieku. Od osób w wieku gimnazjalnym po osoby starsze. Pokazuje to, że fotografia cieszy się powodzeniem niezależnie od wieku oglądającego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Intymność na fotografiach pomaga odbiorcy znaleźć się w miejscu przedstawianym na zdjęciu, a co za tym idzie szczersze przeżywanie opowiedzianych historii.

Nie można napisać wiele o tej wystawie. Ją po prostu trzeba zobaczyć. W Poznaniu potrwa do 21 maja.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Ze swojej strony dziękuję redakcji Fotopolis, a także firmie Canon za możliwość uczestniczenia w wernisażu, a także za indywidualne oprowadzenie po wystawie z kuratorem wystawy, Panią Anais Conjin. To wydarzenie pozostanie na długo w mojej pamięci, a moje zamiłowanie do fotoreportażu odświeżyło się i nabierze tempa po długiej przerwie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)