Album “High Fashion” Pawła Jaszczuka to niecodzienne spojrzenie na współczesny styl życia w Japonii. Premiera już jutro

Album “High Fashion” Pawła Jaszczuka to niecodzienne spojrzenie na współczesny styl życia w Japonii. Premiera już jutro

Zasypiają stojąc lub leżąc, na wznak lub na bokach, nieprzytomni. Ich ciała ścielą się na schodach i chodnikach. To bohaterowie projektu, który Paweł Jaszczuk realizował w Tokio w latach 2008-2010.

Tokio. Wczesne godziny poranne. Rój tysięcy młodych mężczyzn wypełnia metro, autobusy i samochody osobowe. Wyglądają jakby właśnie odwiedzili ten sam sklep odzieżowy: mają prawie identyczne garnitury, krawaty, buty i teczki. Przypominają humanoidalne mrówki-robotnice.

Dwanaście lub czternaście godzin później ci sami młodzi ludzie wyglądają już inaczej. Odwiedzają bary w dzielnicy Shimbashi w Tokio lub lokale karaoke w Shinjuku. Non-stop palą, piją na umór sake i shochu. Przegapiają ostatni pociąg do domu. Zasypiają stojąc lub leżąc, na wznak lub na bokach, nieprzytomni. Ich ciała ścielą się na schodach i chodnikach. Choć wyglądają jak ofiary śpiączki, która nęka ogół społeczeństwa, są raczej ofiarami współczesnego życia w Japonii.

fot. Paweł Jaszczuk, z projektu "High Fashion"

Projekt "High Fashion" powstawał w Tokio w latach 2008-2010.  Album podsumowujący ten cykl właśnie wydaje Zen Foto Gallery w Tokyo. Na polską premierę albumu zaprasza Leica 6x7 Gallery Warszawa

Kiedy i gdzie?

Premiera publikacji i spotkanie z Pawłem Jaszczukiem odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Spotkanie poprowadzi Joanna Kinowska.

fot. Paweł Jaszczuk, z projektu "High Fashion"

Sylwetka autora

Paweł Jaszczuk (ur. 1978) - z wykształcenia jest projektantem graficznym, absolwentem School of Visual Arts w Sydney, Australia. Przez wiele lat tworzył w Japonii, bacznie obserwując tamtejszą codzienność. Z tego okresu pochodzą dwa najważniejsze dotychczasowe cykle „Salaryman” i „Kinky City”, które wystawiał w Berlinie, Pekinie, Kopenhadze, Tokio i Warszawie. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie, w tym także w festiwalach fotograficznych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013 i Fotofreo festival Australia 2010.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl.

 

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12