Ruszył nabór do TIFF Open w ramach TIFF Festival 2018

0

Autor: Michał Chrzanowski

10 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open, który po raz kolejny odbywa się w ramach TIFF Festival we Wrocławiu. Mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca“. Termin zgłoszeń upływa 31 maja.

TIFF Open to otwarty konkurs Festiwalu dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym fotografię. Do udziału zapraszani są studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelancerzy, ale także osoby, które mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

- Jak zawsze poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: “współpraca” - zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W ramach tego tematu będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa - zaznaczają organizatorzy.

Dwa skany zdjęć: Witold Romer, dzięki uprzejmości Barbary Romer ("Przywiezione") | TIFF Festival

Jak aplikować?

TIFF Open jest już otwarty na zgłoszenia. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2018 o godz. 23:59. Spośród wszystkich zgłoszeń, we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybranych zostanie 4 laureatów, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie merytoryczne i promocyjne podczas realizacji autorskich projektów. W jury zasiadają Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018 // Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

Więcej informacji, jak również formularz zgłoszeń oraz regulamin znajdziecie na stronie TIFF Festival. W razie pytań lub problemów dotyczących aplikowania: open@tiff.wroc.pl.

zdjęcie główne: Modern Times", rez. Charlie Chaplin - wycinek z pracy Antoniny Gugały („Zablokowane") | TIFF Festival

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły