Rusza nabór do TIFF Open 2021 - pokaż swój projekt na festiwalu we Wrocławiu

0

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartował nabór p do TIFF Open 2021, który odbywa się w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 maja.

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu otwarty konkurs dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii. Skierowany zarówno do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie fotografek i fotografów!

W tym roku temat prac jest dowolny

„Co roku, spośród setek nadesłanych zgłoszeń, wyłaniamy i nagradzamy osoby, które prezentują świeże, nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz oryginalne, autorskie projekty artystyczne. Konkurs nie ma narzuconego tematu - ostatni rok był trudny dla nas wszystkich, pod wieloma względami, dlatego zdecydowaliśmy się nie narzucać hasła przewodniego.” - informują organizatorzy.

TIFF Open 2020, Basia Gryka, "Słoneczne wzgórze", fot. Jerzy Wypych

„Czekamy na projekty fotograficzne, nad którymi pracowaliście przez ostatnie lata. Przysyłajcie do nas to, z czego jesteście dumni - prace, które najlepiej reprezentują Was, Waszą twórczość i fascynacje.”

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze co najmniej trzy najlepsze cykle, których autorzy zostaną zaproszeni do współtworzenia wspólnej wystawy w ramach 11. edycji TIFF Festival. Wystawa tegorocznej Sekcji TIFF Open czynna będzie od 3 września od 3 października 2021 r., a zaprezentowana zostanie w galerii Miejsce przy Miejscu 14, filii wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych. Laureaci konkursu będą także uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach autorskich w czasie trwania festiwalu.

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu (jak i również w czasie jego trwania) zwycięzcom konkursu zostanie udzielone pełne, profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne. Ponadto Jury wyłoni co najmniej 4 wyróżnione osoby, których prace zaprezentowane zostaną podczas serii spotkań online z ekspertami dla publiczności festiwalu we wrześniu.

TIFF Open 2020, Daniela Weiss, "Drzewa Dziadka", fot. Jerzy Wypych

W 2021 roku w Jury konkursu zasiadają: Kamila Bondar (Prezeska Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING), Łukasz Rusznica (TIFF Festival, Miejsce przy Miejscu 14) i Monika Muszyńska (TIFF Festival, BWA Wrocław). 

TIFF Open 2021 - jak aplikować?

W ramach naboru do Sekcji TIFF Open zgłosić należy projekt, który nigdy wcześniej nie był prezentowany w formie indywidualnej wystawy. Aplikacje, zawierające opis projektu i przykładowe fotografie przyjmowane są do 16 maja 2021 roku, do godziny 23:59 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie festiwalu.

Prace powinny być wysłane w formacie .JPG w wymiarach min. 800 pikseli na krótszym boku i skompresowane w plikach .zip lub .rar nieprzekraczających 15 MB. Wszystkie pliki powinny być opisane wg schematu "imię_nazwisko autora_tytuł cyklu.jpg”

Więcej informacji i pełny Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival.

(fot. okładkowa: TIFF Open 2020, Marta Bogdańska, "SHIFTERS", fot. Jerzy Wypych)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
0
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
6
0
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
3
0
Powiązane artykuły