TIFF Open 2020 - poznaliśmy laureatów, którzy pokażą swoje wystawy na TIFF Festival

0

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Maj 2020
Artykuł na: 6-9 minut

TIFF Open to otwarty konkurs festiwalu kierowany do fotografów i twórców wykorzystującym medium fotografii. Poznaliśmy nazwiska czwórki zwycięzców, którzy zaprezentują swoje projekty na tegorocznym TIFF Festival 2020.

W tym roku do konkursu TIFF Open zgłosiło się ponad 360 osób i kolektywów, głównie z Polski, ale również z zagranicy. Nad pracami obradowało jury w składzie: Maciej Bujko, Paulina Galanciak, Casper Grey, Agata Połeć oraz Kama Wróbel.

W końcu wyłoniono 4 zwycięzców. W nadchodzących miesiącach wspólnie z kuratorami będą oni pracować nad wystawami, które będzie można oglądać na jubileuszowej, 10. edycji TIFF Festival, startującego wraz z początkiem września we Wrocławiu.

4 wystawy indywidualne i pokaz slajdów

fot. Justyna Górniak, z projektu "Haytarma"

Laureatami tegorocznej edycji zostali: Marta Bogdańska, Justyna Górniak, Barbara Gryka i Daniel Weiss. Dodatkowo Jury wybrało 15 projektów, które pokazane zostaną w formie slideshow’u podczas tegorocznego festiwalu. Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się: Noemi Comi, Ewa Doroszenko, Maksim Finogeev, Ilias Georgiadis, Xue Jiang, Katerina Kouzmitcheva, Marcin Kruk, Jagoda Malanin, Małgorzata Nowak, Lee Marie Sadek, Luca Santese / Marco P. Valli, Paweł Starzec, Joanna Szproch, Louis Volkmann, Alicja Wróblewska.

TIFF Festival 2020

TIFF Festival 2020 to 5-dniowy festiwal oraz trwające od dwóch tygodni do miesiąca wystawy, na które złożą się 2  kuratorskie ekspozycje Programu Głównego, 4 wystawy konkursowej sekcji TIFF Open, Sekcja Publikacji oraz wystawy towarzyszące. Program uzupełniają spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia i performansy.

fot. Marta Bogdańska, z projektu "Shifters"

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są Procesy. „Motyw przewodni rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival." - czytamy w opisie festiwalu.

"Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości - jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”."

fot. Daniel Weiss, z cyklu "Dziadek"

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia otwarcia odbędą się w dniach od 2 do 6 września 2020, przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tiff.wroc.pl.

(fot. okładkowa: Barbara Gryka, z projektu "Architektura od środka")

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Adobe Content Authenticity to inicjatywa, która uzdrowić ma obieg fotografii w internecie
Idea Content Authenticity Initiative jest prosta, jej wdrożenie może okazać się jednak dużo trudniejsze niż chciałoby Adobe.
1
0
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
  Od ponad pół roku branża ślubna przeżywa kryzys, z którego będzie dźwigać się jeszcze długo po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej....
13
3
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
Ostatnia aukcja w Desa Unicum przyniosła nowy rekord na polskim rynku fotografii kolekcjonerskiej. Zdjęcie „Afghan Girl” zlicytowane zostało za rekordową sumę niemal...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)