TIFF Open 2020 - poznaliśmy laureatów, którzy pokażą swoje wystawy na TIFF Festival

0
Redakcja Fotopolis
18 Maj 2020
Artykuł na: 6-9 minut

TIFF Open to otwarty konkurs festiwalu kierowany do fotografów i twórców wykorzystującym medium fotografii. Poznaliśmy nazwiska czwórki zwycięzców, którzy zaprezentują swoje projekty na tegorocznym TIFF Festival 2020.

W tym roku do konkursu TIFF Open zgłosiło się ponad 360 osób i kolektywów, głównie z Polski, ale również z zagranicy. Nad pracami obradowało jury w składzie: Maciej Bujko, Paulina Galanciak, Casper Grey, Agata Połeć oraz Kama Wróbel.

W końcu wyłoniono 4 zwycięzców. W nadchodzących miesiącach wspólnie z kuratorami będą oni pracować nad wystawami, które będzie można oglądać na jubileuszowej, 10. edycji TIFF Festival, startującego wraz z początkiem września we Wrocławiu.

4 wystawy indywidualne i pokaz slajdów

fot. Justyna Górniak, z projektu "Haytarma"

Laureatami tegorocznej edycji zostali: Marta Bogdańska, Justyna Górniak, Barbara Gryka i Daniel Weiss. Dodatkowo Jury wybrało 15 projektów, które pokazane zostaną w formie slideshow’u podczas tegorocznego festiwalu. Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się: Noemi Comi, Ewa Doroszenko, Maksim Finogeev, Ilias Georgiadis, Xue Jiang, Katerina Kouzmitcheva, Marcin Kruk, Jagoda Malanin, Małgorzata Nowak, Lee Marie Sadek, Luca Santese / Marco P. Valli, Paweł Starzec, Joanna Szproch, Louis Volkmann, Alicja Wróblewska.

TIFF Festival 2020

TIFF Festival 2020 to 5-dniowy festiwal oraz trwające od dwóch tygodni do miesiąca wystawy, na które złożą się 2  kuratorskie ekspozycje Programu Głównego, 4 wystawy konkursowej sekcji TIFF Open, Sekcja Publikacji oraz wystawy towarzyszące. Program uzupełniają spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia i performansy.

fot. Marta Bogdańska, z projektu "Shifters"

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są Procesy. „Motyw przewodni rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival." - czytamy w opisie festiwalu.

"Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości - jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”."

fot. Daniel Weiss, z cyklu "Dziadek"

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia otwarcia odbędą się w dniach od 2 do 6 września 2020, przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tiff.wroc.pl.

(fot. okładkowa: Barbara Gryka, z projektu "Architektura od środka")

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w przyszłym dziesięcioleciu?
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w...
Do leczenia ślepoty czy fotograficznych implantów jeszcze daleka droga, ale nowy wynalazek rzuca nowe światło na to jak może wyglądać przyszłość fotografii i...
27
0
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Nie w tym wypadku.
16
3
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Głównym powodem decyzji, była stale malejąca sprzedaż aparatów. Czy to pierwszy element domina?
36
9
Powiązane artykuły