Rusza konkurs TIFF Open. Zgłoszenia do 20 kwietnia

0
Redakcja Fotopolis
11 Marzec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu, otwarty konkurs dedykowany twórcom fotografii. Zgłoś swój udział i zaprezentuj się podczas jubileuszowej edycji TIFF Festival.

Konkurs TIFF Open skierowany jest do amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych fotografów. Nie ma też sprecyzowanego tematu - liczą się ciekawe i oryginalne projekty.

Indywidualna wystawa, lub udział w pokazie slajdów

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną co najmniej trzy najlepsze cykle, a ich autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia własnych wystaw w ramach 10. jubileuszowej edycji TIFF Festival 2020, która startuje już we wrześniu. Ponadto jury wyłoni 12 wyróżnionych autorów, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego pokazu slajdów w trakcie trwania festiwalu.

W 2020 roku w Jury konkursu zasiadają: Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak (liderzy i współtwórcy TIFF Festival), Paweł Kowalski (niezależny kurator), Agata Połeć (producentka i kuratorka) i Kama Wróbel (Dyrektor artystyczna OP ENHEIM).

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia do godziny 23:59 poprzez formularz znajdujący się na stronie tiff.wroc.pl. Więcej szczegółów na temat aplikacji znajdziecie w regulaminie konkursu TIFF Open.

Tegoroczny TIFF 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są Procesy. Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane konkursem o przesyłanie cykli nawiązujących do hasła, ale jak sami podkreślają nie jest to warunek konieczny.

"Będące tegorocznym hasłem przewodnim „procesy” rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival." - czytamy w opisie festiwalu.

"Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości - jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”."

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 2-30 września 2020

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie pod adresem tiff.wroc.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wirtualne archiwum pandemii Covid-19 - wyjątkowy projekt Międzynarodowego Centrum Fotografii
Wirtualne archiwum pandemii Covid-19 - wyjątkowy projekt Międzynarodowego Centrum Fotografii
Ty też możesz pomóc je budować.Organizacja zachęca wszystkich fotografów, aby dołączyli do akcji i poprzez dodawanie zdjęć zwiększali świadomość społeczną na temat tego, jak wygląda życie podczas...
10
0
Leica rusza z darmowym cyklem warsztatów i wyzwań fotograficznych
Leica rusza z darmowym cyklem warsztatów i wyzwań fotograficznych
#StayHomeWithLeica to nowa inicjatywa spotkań online dla wszystkich fotografów uziemionych w domach.
0
0
Plan Fotograficzny Adobe CC za pół ceny z wzorcami ColorChecker. Promocja tylko do końca maja
Plan Fotograficzny Adobe CC za pół ceny z wzorcami ColorChecker. Promocja tylko do końca maja
Domowa izolacja to świetny czas na naukę. Dlaczego by więc wreszcie nie zrobić porządku z kolorami i nauczyć się nad nimi panować, a przy okazji wypróbować najbardziej...
13
0
Powiązane artykuły