Rusza konkurs TIFF Open. Zgłoszenia do 20 kwietnia

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu, otwarty konkurs dedykowany twórcom fotografii. Zgłoś swój udział i zaprezentuj się podczas jubileuszowej edycji TIFF Festival.

Konkurs TIFF Open skierowany jest do amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych fotografów. Nie ma też sprecyzowanego tematu - liczą się ciekawe i oryginalne projekty.

Indywidualna wystawa, lub udział w pokazie slajdów

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną co najmniej trzy najlepsze cykle, a ich autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia własnych wystaw w ramach 10. jubileuszowej edycji TIFF Festival 2020, która startuje już we wrześniu. Ponadto jury wyłoni 12 wyróżnionych autorów, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego pokazu slajdów w trakcie trwania festiwalu.

W 2020 roku w Jury konkursu zasiadają: Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak (liderzy i współtwórcy TIFF Festival), Paweł Kowalski (niezależny kurator), Agata Połeć (producentka i kuratorka) i Kama Wróbel (Dyrektor artystyczna OP ENHEIM).

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia do godziny 23:59 poprzez formularz znajdujący się na stronie tiff.wroc.pl. Więcej szczegółów na temat aplikacji znajdziecie w regulaminie konkursu TIFF Open.

Tegoroczny TIFF 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są Procesy. Organizatorzy zachęcają osoby zainteresowane konkursem o przesyłanie cykli nawiązujących do hasła, ale jak sami podkreślają nie jest to warunek konieczny.

"Będące tegorocznym hasłem przewodnim „procesy” rozumiemy nie tylko jako ciągłą ewolucję festiwalu, ale również jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, jakie przez lata podejmowali, analizowanych tematach przewodnich, myśleniu o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival." - czytamy w opisie festiwalu.

"Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. „Procesy” rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości - jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa „stabilność”."

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 2-30 września 2020

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie pod adresem tiff.wroc.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)