Warszawski Maraton Fotograficzny - kolejna odsłona już w czerwcu

0

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

20 czerwca Warszawski Maraton Fotograficzny po raz kolejny wystartuje na ulicach stolicy. Uczestnicy będą mieli 12 godzin na to, aby wykonać 12 zdjęć w 12 różnych kategoriach i udowodnić, że to właśnie ich prace zasługują na nagrodę główną - 3000 zł.

Połączenie wysiłku, aby przemierzyć miasto w poszukiwaniach najlepszych ujęć i zmieścić się w założonych ramach czasowych, oraz kreatywności, opanowania i wizji składa się na fundament Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Fotomaraton jest imprezą otwartą dla wszystkich miłośników fotografii. Konkurs adresowany jest zarówno do zaawansowanych fotografów, jak i amatorów. Pomimo rywalizacji ze sobą o główną nagrodę, dla organizatorów najważniejsze jest stworzenie okazji do dobrej zabawy.

12 kategorii, 12 godzin na wykonanie zdjęć

Tegoroczne kategorie są owiane tajemnicą. Pierwsze cztery uczestnicy poznają na starcie maratonu, pozostałe odnajdą w dwóch punktach miasta w określonych godzinach. Taki zabieg ma posłużyć temu, aby uczestnicy fotografowali w podobnych rejonach, co na pewno pozwoli uwolnić w nich większą kreatywność i dodać pikanterii do zawodów. Warto też wspomnieć, że już poprzednie dwie edycje bazowały na tym pomyśle.

Zdjęcia uczestników tegorocznej edycji będą oceniane m. in. przez nestora polskiej fotografii Tadeusza Rolke.

Nie tylko dla Warszawiaków

"Znajomość topografii miasta nie jest konieczna" - mówi Agata Milewska, reprezentująca organizatora konkursu, Green Caffe Nero. "Czasami nieznajomość Warszawy może być atutem, bo patrzymy na nie świeżym okiem. Wprawdzie mieszkańcy Warszawy codziennie mają okazję do obserwowania miasta i znajdowania potencjalnych krajobrazów, osoby spoza miasta czy nawet granic kraju często dostrzegają Warszawę z innej, często zaskakującej, perspektywy".

W ubiegłorocznej edycji wśród 120 uczestników znalazły się również osoby z poza Warszawy ale również zza granicy kraju m. in. Danii i Szkocji.

Kolejna edycja już w czerwcu

Tegoroczny Warszawski Maraton Fotograficzny odbędzie się 20 czerwca. Koszt udziału wydarzeniu obejmuje 65 zł (pakiet startowy).

Więcej informacji znajdziecie na stronie maratonu warszawskimaratonfotograficzny.org.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
0
0
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Creative Masterclass całkowicie online już za nami. Nie martw się, jeśli nie mogłeś ich obejrzeć. Ponad 3 godziny praktycznej wiedzy z zakresu sesji zdjęciowej oraz postprodukcji teraz dostępne...
3
0
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Dystrybutor marek Irix i Quadralite zaprasza na intensywne, 8-godzinne warsztaty studyjne w Krakowskim Lemon Studio. Zajęcia poprowadzi Maja Kupidura. Start 22 maja o...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)