Warszawski Maraton Fotograficzny powraca - 8 zdjęć w 8 godzin

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Czwarta edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego odbędzie się już 16 września. Zadaniem uczestników będzie wykonanie 8 tematycznych zdjęć w czasie 8 godzin. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne, vouchery na sprzęt, smartfony Oppo i darmowe wejściówki na wydarzenia kulturalne.

Warszawski Maraton Fotograficzny to konkurs adresowany do fotografów – pasjonatów, zaawansowanych fotografów, jak również amatorów. W ciągu 8 godzin uczestnicy muszą wykonać 8 zdjęć w 8 kategoriach a wszystkie zdjęcia robione są w Warszawie. Od zeszłej edycji zdjęcia można zrobić również telefonem, więc nie jest to konkurs ukierunkowany wyłącznie na profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w branży i drogim sprzętem. Wśród zwycięzców poprzednich edycji znaleźli się także zupełni nowicjusze.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub dzieci od 13 r.ż. za zgodą opiekuna prawnego. Maraton Fotograficzny na świecie znany jest pod nazwą „Photomarathon”, od lat odbywa się w takich miastach jak Berlin, Sztokholm czy Szanghaj. Jego fani podróżują po całym świecie, podobnie jak uczestnicy maratonów biegowych, aby wziąć udział w tej imprezie w różnych miejscach i poznawać ich lokalną kulturę. Warszawski Maraton Fotograficzny to przede wszystkim świetna zabawa i twórcza rywalizacja promującą miasto, jego kulturę i styl życia jego mieszkańców. Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, przy okazji dobrze się bawiąc.

8 godzin na zrobienie 8 zdjęć

Tematy zdjęć nie są znane uczestnikom z wyprzedzeniem. Jest to element gry przypominającej podchody, tyle że na koniec powstają dzieła sztuki. Każde wydarzenie ma swój temat przewodni. Konkurs odbywa się w ciągu jednego dnia, uczestnicy robią zdjęcia w ciągu 8 godzin, aby na mecie oddać je do zgrania w formie elektronicznej. Cała pula poddawana jest weryfikacji regulaminowej a następnie przekazywana pod obrady Jury, w którego grono wchodzą znane osobistości ze świata fotografii i kultury - w tym roku to m.in. Marek Grygiel, Beata Łyżwa-Sokół, Filip Siemaszko, Paweł Żak i Marek Fogiel.

Konkurs wieńczy finałowa Gala, na której przyznawane są nagrody dla zwycięzców każdej z ośmiu kategorii oraz dla laureatów miejsc 1-3 za serię ośmiu zdjęć. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta M. St. Warszawa.

Tegoroczni uczestnicy będą mieli szansę wygrać m.in. nagrody pieniężne, vouchery na sprzęt fotograficzny, akcesoria elektroniczne, bilety do teatru czy pobyt w hotelu. W tegorocznej edycji, jury wyłoni zwycięzcę dodatkowej nagrody za najlepszy portret wykonany podczas maratonu, którą będzie najnowszy smartfon Oppo Reno10 Pro 5G.

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w maratonie, należy najpóźniej do 10 września zarejestrować się w wydarzeniu za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego i opłacić wpisowe w wysokości 79 zł. Następnie wystarczy przygotować aparat lub smartfon i stawić się na starcie w dniu maratonu.

Organizatorzy uczulają, by mieć pewność iż fotografujemy w formacie JPEG. Inne formaty zdjęć nie będą przyjmowane do oceny.

Kiedy i gdzie?

4. edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego odbędzie się 16 września 2023 roku (sobota) w godzinach 12.00-20.00. Maraton rozpocznie się w Green Caffè Nero Bulwary, przy Bulwarze Karskiego 5, Warszawa.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie warszawskimaratonfotograficzny.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły