Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotomaraton 2015: Częstochowa

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Fundacja Art Camera zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Fotomaraton 2015 którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 19-20 września 2015 w Częstochowie. Nie jest to jednak zwykły konkurs. Uczestnicy konkursu będą mieli tylko 8 godzin na realizację zadania konkursowego.

Konkurs Fotomaraton 2015 przeznaczony jest zarówno dla amatorów jak i osób profesjonalnie zajmujących się fotografią. Ideą konkursu jest działanie „tu i teraz”, zatem nie będziemy tu mieli do czynienia z przesyłaniem wykonanych wcześniej fotografii. Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów podporządkowanych głównemu tematowi konkursu, który zostanie ogłoszony podczas inauguracji imprezy, 19 września o godzinie 9:00. Na wykonanie zadania uczestnicy będą mieli tylko 8 godzin.

W jury zasiądą między innymi Krystian Bielatowicz, Kuba Kamiński i Artur Rogalski, a obrady zostaną przeprowadzone publicznie w formie warsztatów fotograficznych drugiego dnia imprezy, 20 września 2015. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziany jest spotkanie z jurorami.

Drugi dzień konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie będzie można posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży.

Konkurs Fotomaraton 2015 odbędzie się w dniach 19-20 września 2015 w Czestochowie. Rozpoczęcie konkursu będzie miało miejsce 19 września o godzinie 9:00 w budynku Ratusza Miejskiego przy pl. Władysława Biegańskiego 45 w Częstochowie. Wydarzenia drugiego dnia konkursu będą odbywać się z kolei w restauracji Astoria, przy ul. Krakowskiej 45.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na stronie artcamera.info.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły