Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rusza Grand Press Photo 2020 - największy polski konkurs fotografii prasowej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Luty 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Magazyn Press startuje z 16. edycją ogólnopolskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. Oprócz nagrody głównej, przyznane zostaną także wyróżnienia za najlepszy projekt długoterminowy, książkę i prace młodych twórców. Zdjęcie można zgłaszać do 3 kwietnia. Główna nagroda to 10 tys. zł.

17 lutego br. ruszyła 16. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020 - najważniejszego  w polskie konkursu skierowanego do zawodowych (ale nie tylko) fotografów prasowych. Wzorem lat ubiegłych fotografie można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży. W grupie zdjęć pojedynczych ustanowiono kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże można zgłaszać w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka.

Na autora Zdjęcia Roku czeka 10 tys. złotych

Standardowo już, dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Projekt dokumentalny. Po raz trzeci przyznana zostanie też nagroda dla najlepszych twórców poniżej 26. roku życia w ramach sekcji Young Poland. Kolejny raz w ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2019 roku.

W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2019 roku a 31 marca 2020 roku. Zdjęcia oceniać będzie jury, którego przewodniczącym, jak co co roku został laureat World Press Photo. W tym roku został nim Pieter Ten Hoopen – zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019. Laureat Zdjęcia roku otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia można zgłaszać do 3 kwietnia 2020 roku za pośrednictwem formularzy online, dostępnych na stronie internetowej konkursu. Jeden autor może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć pojedynczych, trzy fotoreportaże oraz dwa projekty dokumentalne. W kategorii Young Poland zgłosić można zgłosić trzy zdjęcia pojedyczne i dwa fotoreportaże. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPEG w rozdzielczości min. 3000 px na długim boku.

Więcej wytycznych na temat przygotowania prac znajdziecie w zakładce Zasady Edycji Zdjęć na stronie grandpressphoto.pl.

Grand Press Photo

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Zdjęcia finałowe co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej oraz w albumie podsumowującym daną edycję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. okładkowa: Sławomir Kamiński, Zdjęcie roku 2019 / Grand Press Photo)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
CEWE Fotojoker, najdłużej działająca na rynku fotograficznym sieć w Polsce, z okazji zbliżającego się Black Friday przygotowała w tym roku wyjątkową ofertę - okazje...
34
0
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)