Wyniki konkursu TIFF Open - poznajcie zwycięzców

0
Michał Chrzanowski
8 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas, Patrycja Wojtas to laureatki tegorocznej edycji konkursu TIFF Open w ramach TIFF Festival 2018 // Współpraca. Dodatkowo jury wybrało 14 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshow podczas Festiwalu.

TIFF Open to otwarty konkurs, organizowany w ramach TIFF Festival 2018, który był dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym fotografię. Do udziału zaproszeni zostali studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelancerzy, ale także osoby, które mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

fot. Karolina Wojtas - Pociąg do wiedzy

fot. Karolina Wojtas - Pociąg do wiedzy

Jury w składzie Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival) poszukiwało „nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne“.

fot. Katarzyna Wojtas - Nie ufam pamięci

fot. Katarzyna Wojtas - Nie ufam pamięci

Chociaż sam konkurs nie miał narzuconego tematu, to mile widziane były projekty i cykle, które nawiązywały do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca“ - zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 250 osób i kolektywów, głównie z Polski, ale również z zagranicy, a niektórzy nadesłali więcej niż jeden projekt.

- To, co było dla nas największą niespodzianką w tym roku, to ogromna różnorodność i wysoki poziom zgłoszeń. Jury miało duży problem z wyborem zwycięskich projektów, pojawiło się wiele trudnych decyzji do podjęcia. Zdarzały się zgłoszenia, które choć świetne, nie dawały możliwości wystawienia ich w trakcie festiwalu. Wydaje mi się, że to najlepszy zbiór zgłoszeń, z jakim miałem dotąd do czynienia! Ogromnie gratuluję zwycięzcom, ale także osobom, które miały odwagę zaprezentować nam swoje projekty! Nawet jeśli dziś „przegranym“ zdaje się, że to była porażka, to w przyszłości może być szansą na dalszy rozwój - skomentował Maciej Bujko, dyrektor programowy TIFF Festival, jury TIFF Open.

fot. Patrycja Wojtas - Kruszywo

fot. Patrycja Wojtas - Kruszywo

Spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wyłonili czwórkę laureatów. Zwycięzcami konkursu TIFF Open zostały Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas, Patrycja Wojtas. Do każdego z laureatów przypisany zostanie kurator, który rozpocznie współpracę, aby przygotować wyróżnione projekty w formie wystawy w jednej z wrocławskich przestrzeni (Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki).

fot. Kristine Madjare - Retreat

fot. Kristine Madjare - Retreat

Dodatkowo jury wybrało 14 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshow podczas Festiwalu. Autorami wyłonionych projektów są: Agata Awruk, Martyna Banach, Tatsuya Furuno, Paweł Jaśkiewicz, Aleksandra Korzonek, Camille Leveque, Natalia Mikołajczuk, Anastasiia Nekypila, Krzysztof Sienkiewicz, Dorota Stolarska, Elena Subach i Wieczyslaw Poliakow, Masha Svyatogor, Anna Zagrodzka, Katarzyna Zolich i Katarzyna Legendz.

Więcej informacji o konkursie TIFF Open oraz TIFF Festival 2018 znajdziecie na stronie tiff.wroc.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
15
2
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
85
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły