Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca

0
Redakcja Fotopolis
24 Maj 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.

TIFF Open to otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival, dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii i kierowany zarówno do studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i amatorów oraz freelancerów. Szansę mają tu pokazać się zarówno młodzi rozpoczynający swoją karierę twórcy, jak i ci, którzy mają już na swoim koncie dokonania na scenie fotografii.

Tutaj szansę ma każdy. Liczy się pomysł!

Jak co roku poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Konkurs nie posiada narzuconego tematu, jednak mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu, “Światy” -  komentują organizatorzy.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie trzech laureatów, którym udzielone zostanie profesjonalnego wsparcia merytoryczne i promocyjne podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone prace i cykle zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji TIFF Festival, która odbędzie się w dniach 04-30.09.2019 w przestrzeniach galerii BWA Wrocław Główny. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które będą pokazywane w formie pokazu slajdów podczas Festiwalu.

W jury zasiadają: Maciej Bączyk (artysta dźwiękowy i wizualny), Anna Mituś (kuratorka w galerii BWA Wrocław Główny), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Jak zgłosić swój projekt?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 3 czerwca 2019 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia i załączyć do niego zdjęcia składające się na maksymalnie 2 cykle.

Cykl powinien zawierać minimum 3 zdjęć w formacie JPG o wymiarach min. 800 pikseli na krótszym boku i powinien zostać skompresowany w plikach .zip lub .rar nieprzekraczających 10 MB. Wszystkie pliki powinny być opisane wg schematu „imie_nazwisko autora_tytuł cyklu_1.jpg”.

O wynikach uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.

TIFF Festival

TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 roku. Powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii. Powołany po to, by animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście i regionie, z roku na rok nabiera siły. TIFF nie oddziałuje tylko na swoje rodzinne miasto, ale wpływa także na całą Polskę, starając się jednocześnie zwiększyć zasięg wydarzenia do rangi międzynarodowej.

Nieustannie towarzyszy nam idea zgłębiania i przeżywania fotografii na nowo. Postrzegamy ją  bowiem jako medium istniejące w różnorodnych kontekstach i biorące na siebie rozmaite funkcje – od działań amatorskich, przez symboliczne przekazy, aż do konceptualnych zapisów. Chcemy widzieć fotografię nierozerwalnie związaną z całym światem sztuki i przeciwstawiamy się w zamykaniu jej w obrębie sztywnych granic medium. Dlatego też co roku, nasz zespół opracowuje zupełnie nową formułę tematyczną. - mówią twórcy

Więcej informacji na temat sekcji TIFF Open i tegorocznej edycji festiwalu znajdziecie pod adresem tiff.wroc.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Sklep e-oko.pl startuje z kolejnym kreatywnym konkursem fotograficznym. Tym razem chodzi o to, by ze zgiełku dnia codziennego wyłapać kadry, które pozwolą odetchnąć,...
9
1
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
Powiązane artykuły