Trwa nabór do TIFF Open w ramach TIFF Festival 2018

0
Michał Chrzanowski
8 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już niecały miesiąc pozostał na przesłanie zgłoszeń do otwartego konkursu TIFF Open, który po raz kolejny odbywa się w ramach TIFF Festival we Wrocławiu. Mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca“. Termin zgłoszeń upływa 31 maja.

TIFF Open to otwarty konkurs Festiwalu dedykowany fotografom i twórcom wykorzystującym fotografię. Do udziału zapraszani są studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelancerzy, ale także osoby, które mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

- Jak zawsze poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: “współpraca” - zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W ramach tego tematu będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa - zaznaczają organizatorzy.

Dwa skany zdjęć: Witold Romer, dzięki uprzejmości Barbary Romer ("Przywiezione") | TIFF Festival

Jak aplikować?

Termin nadsyłania prac do TIFF Open upływa 31 maja 2018 o godz. 23:59. Spośród wszystkich zgłoszeń, we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybranych zostanie 4 laureatów, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie merytoryczne i promocyjne podczas realizacji autorskich projektów. W jury zasiadają Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator), Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang), Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia), Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury) oraz Maciej Bujko (dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018 // Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

Więcej informacji, jak również formularz zgłoszeń oraz regulamin znajdziecie na stronie TIFF Festival. W razie pytań lub problemów dotyczących aplikowania: open@tiff.wroc.pl.

zdjęcie główne: Modern Times", rez. Charlie Chaplin - wycinek z pracy Antoniny Gugały („Zablokowane") | TIFF Festival

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
56
0
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
22
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)