Paweł Jaszczuk "Salaryman" - wystawa w Galerii Obok ZPAF

ms
6 Kwi 2009
Od czwartku w Galerii Obok ZPAF w Warszawie prezentowana będzie wystawa fotografii Pawła Jaszczuka "Salaryman". Szykowany projekt to cykl czarno - białych portretów mieszkańców Tokio, którzy w różnych miejscach publicznej przestrzeni zapadli w krótką, czasem nieplanowaną drzemkę. Wystawa będzie otwarta do 30 kwietnia.
"Salaryman" to seria portretów osób, dla których kawałek publicznej przestrzeni - chodnik czy ulicę uznały za dogodne miejsce na krótszą bądź dłuższą drzemkę. Powodem wyczerpania nie jest, jak można by przypuszczać, przeciążenie pracą, ale nadużycie napojów alkoholowych. Tradycyjne japońskie sake czy schohu mieszają się w organizmie salarymana z dobrze schłodzonym piwem, podobnie jak rodzimy etos pracy przenika się w jego biurze ze zwyczajami importowanymi z zachodnich korporacji.
fot. Paweł Jaszczuk
Ten, kto sądzi, że Salaryman ma cokolwiek wspólnego z zapijaczonym kloszardem wygrzebującym resztki ze śmietnika jest w ogromnym błędzie. Salaryman, za dnia stateczny, szanowany obywatel, staje się nocą integralną częścią miejskiego krajobrazu, na którą niewielu przechodniów zwraca szczególną uwagę.
fot. Paweł Jaszczuk
Jak czytamy w opisie do wystawy, Paweł Jaszczuk dotyka zagadnień związanych ze zderzeniem japońskiej tradycji ze współczesną cywilizacją, korporacyjnym stylem życia, marzeniami o chwilowym zapomnieniu i chwilowej wolności.

Paweł Jaszczuk jest absolwentem School of Visual Arts w Sydney. Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio.


Paweł Jaszczuk - SALARYMAN
Termin: 9.04.2009 - 30.04.2009

Galeria Obok ZPAF
Pl. Zamkowy 8, Warszawa

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0