Paweł Jaszczuk "Salaryman" - wystawa w Galerii Obok ZPAF

0
ms
6 Kwiecień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Od czwartku w Galerii Obok ZPAF w Warszawie prezentowana będzie wystawa fotografii Pawła Jaszczuka "Salaryman". Szykowany projekt to cykl czarno - białych portretów mieszkańców Tokio, którzy w różnych miejscach publicznej przestrzeni zapadli w krótką, czasem nieplanowaną drzemkę. Wystawa będzie otwarta do 30 kwietnia.
"Salaryman" to seria portretów osób, dla których kawałek publicznej przestrzeni - chodnik czy ulicę uznały za dogodne miejsce na krótszą bądź dłuższą drzemkę. Powodem wyczerpania nie jest, jak można by przypuszczać, przeciążenie pracą, ale nadużycie napojów alkoholowych. Tradycyjne japońskie sake czy schohu mieszają się w organizmie salarymana z dobrze schłodzonym piwem, podobnie jak rodzimy etos pracy przenika się w jego biurze ze zwyczajami importowanymi z zachodnich korporacji.
fot. Paweł Jaszczuk
Ten, kto sądzi, że Salaryman ma cokolwiek wspólnego z zapijaczonym kloszardem wygrzebującym resztki ze śmietnika jest w ogromnym błędzie. Salaryman, za dnia stateczny, szanowany obywatel, staje się nocą integralną częścią miejskiego krajobrazu, na którą niewielu przechodniów zwraca szczególną uwagę.
fot. Paweł Jaszczuk
Jak czytamy w opisie do wystawy, Paweł Jaszczuk dotyka zagadnień związanych ze zderzeniem japońskiej tradycji ze współczesną cywilizacją, korporacyjnym stylem życia, marzeniami o chwilowym zapomnieniu i chwilowej wolności.

Paweł Jaszczuk jest absolwentem School of Visual Arts w Sydney. Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio.


Paweł Jaszczuk - SALARYMAN
Termin: 9.04.2009 - 30.04.2009

Galeria Obok ZPAF
Pl. Zamkowy 8, Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0