Paweł Jaszczuk "Salaryman" - wystawa w Galerii Obok ZPAF

ms
6 Kwi 2009
Od czwartku w Galerii Obok ZPAF w Warszawie prezentowana będzie wystawa fotografii Pawła Jaszczuka "Salaryman". Szykowany projekt to cykl czarno - białych portretów mieszkańców Tokio, którzy w różnych miejscach publicznej przestrzeni zapadli w krótką, czasem nieplanowaną drzemkę. Wystawa będzie otwarta do 30 kwietnia.
"Salaryman" to seria portretów osób, dla których kawałek publicznej przestrzeni - chodnik czy ulicę uznały za dogodne miejsce na krótszą bądź dłuższą drzemkę. Powodem wyczerpania nie jest, jak można by przypuszczać, przeciążenie pracą, ale nadużycie napojów alkoholowych. Tradycyjne japońskie sake czy schohu mieszają się w organizmie salarymana z dobrze schłodzonym piwem, podobnie jak rodzimy etos pracy przenika się w jego biurze ze zwyczajami importowanymi z zachodnich korporacji.
fot. Paweł Jaszczuk
Ten, kto sądzi, że Salaryman ma cokolwiek wspólnego z zapijaczonym kloszardem wygrzebującym resztki ze śmietnika jest w ogromnym błędzie. Salaryman, za dnia stateczny, szanowany obywatel, staje się nocą integralną częścią miejskiego krajobrazu, na którą niewielu przechodniów zwraca szczególną uwagę.
fot. Paweł Jaszczuk
Jak czytamy w opisie do wystawy, Paweł Jaszczuk dotyka zagadnień związanych ze zderzeniem japońskiej tradycji ze współczesną cywilizacją, korporacyjnym stylem życia, marzeniami o chwilowym zapomnieniu i chwilowej wolności.

Paweł Jaszczuk jest absolwentem School of Visual Arts w Sydney. Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio.


Paweł Jaszczuk - SALARYMAN
Termin: 9.04.2009 - 30.04.2009

Galeria Obok ZPAF
Pl. Zamkowy 8, Warszawa

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0