Czy “Zwycięzcy” zwyciężą?

0
Marcin Grabowiecki
29 Wrzesień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty

Książka “The Winners” Rafała Milacha znalazła się w finale prestiżowego konkursu Photobook Awards, organizowanego przez Paris Photo i Aperture Foundation. Publikacja została nominowana w kategorii “Książka fotograficzna roku”. Trzymamy kciuki!

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


The Winners - najnowsza publikacja Rafała Milacha doszła do finału w prestiżowym konkursie Paris Photo-Aperture Foundation Photobook Awards. Książka została nominowana w kategorii “Photobook of the Year”. O tytuł najlepszej książki “Zwycięzcy” powalczą z takimi wydawnictwami jak “Rich and Poor” Jima Goldberga, “Marrakech” Daido Moriyamy czy “Ponte City” Michaela Subotzky’ego i Patricka Waterhouse’a. W jury wybierającym prace znaleźli się m.in.: Julien Frydman (dyrektor Paris Photo), Todd Hido (fotograf) i Lesley A. Martin (wydawca The PhotoBook Review).

To nie pierwszy raz kiedy Rafał Milach jest nominowany w tym konkursie. W 2012 roku w finale kategorii “First Photobook” znalazła się jego książka 7 Rooms. Przypominamy, że w zeszłym roku w tej samej kategorii nominowane były także Karczeby Adama Pańczuka.

Szczegóły na stronie: aperture.org/photobookawards

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Więcej w kategorii: Publikacje
Co zrobić, by przywieźć niezapomniane zdjęcia z wakacji? Dowiedz się z najnowszym numerem Digital Camera Polska
Co zrobić, by przywieźć niezapomniane zdjęcia z wakacji? Dowiedz się z najnowszym numerem Digital...
Do kiosków trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: pomysły na wakacyjne projekty, porównanie uniwersalnych superzoomów,...
16
0
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
„Anaklasis” Marka Piaseckiego to publikacja, w której autor eksperymentuje ze zbliżeniami, kadrowaniem i poszukuje faktur „zmieniających rytm wyznaczany przez światło”.
86
0
“Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki znów w sprzedaży
“Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki znów w sprzedaży
W marcu informowaliśmy was o zbiórce społecznościowej w celu dodruku kultowej już książki “Przedmiot rzeczywisty i jego obraz”, pierwszej części fotograficznej...
45
0