Loupedeck + ze wsparciem dla Adobe Premiere Pro CC

Loupedeck + ze wsparciem dla Adobe Premiere Pro CC

Od teraz z nowej konsoli do edycji zdjęć Loupedeck+ będą mogli skorzystać także filmowcy i montażyści pracujący w programie Premiere Pro.

Zaprezentowany przed dwoma laty oryginalny kontroler, którego zadaniem jest upłynnienie procesu edycji zdjęć, w czerwcu doczekał się aktualizacji. Loupedeck+ to m.in. lepsza ergonomia i jakość wykonania oraz jeszcze większa funkcjonalność. Minusem, na który zwrócili uwagę użytkownicy była wąska kompatybilność, która ograniczała się wyłącznie do programów Lightroom (6, CC, Classic CC) oraz Phase One.

Teraz twórcy urządzenia robią ukłon w stronę filmowców i rozszerzają wsparcie programowe o najbardziej popularny program do edycji wideo, czyli Adobe Premiere Pro CC. “ Loupedeck+ sprawi, że praca z materiałem filmowym będzie szybsza i bardziej intuicyjna. Konsola jest przystępniejszą cenowo alternatywą dla innych, dostępnych w branży rozwiązań, oferując natywną integrację z Adobe Premiere Pro CC, z wszystkimi funkcjami Premiere Pro dostępnymi z poziomu urządzenia.” - obiecuje producent.

Funkcje edycji wideo za pomocą Loupedeck+ obejmują m.in.:

  • Szybsza i bardziej intuicyjna edycja wideo i korekcja barw. Wszystkie podstawowe narzędzia do gradacji kolorów są czytelnie oznaczone na konsol
  • Pełna konfigurowalność dla Premiere Pro CC, możliwość tworzenia własnej konfiguracji dostosowanej do indywidualnego systemu pracy użytkownika
  • Możliwość eksportowania / importowania własnych konfiguracji Loupedeck+ oraz łatwe przenoszenie ich na inne komputera
  • Obsługa narzędzi z panelu Lumetri Color
  • Możliwość przełączania między ulubionymi LUT’ami
  • Wygodna nawigacja na osi czasu, przycinanie zawartości i praca na ujęciach
  • Dostosowania przycisków konsoli do preferowanych skrótów Adobe Premiere lub korzystanie z gotowych i preinstalowanych funkcji

To jednak nie koniec nowości. Producent zapowiada, że jeszcze w tym roku rozszerzy wsparcie o inne programy do edycji foto i wideo, w tym między innymi o zyskujący na popularności program Skylum Luminar.

Aktualną wersję oprogramowania konsoli Loupedeck+ możecie pobrać ze strony loupedeck.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12